Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Mickiewicz stawia na innowacje edukacyjne, sport i integracjęMickiewicz stawia na innowacje edukacyjne, sport i integrację

 

160 miejsc, pięć profili klas w tym integracyjna oraz z innowacjami, wyjątkowa atmosfera i zawsze pomocni nauczyciele – tak w skrócie prezentuje się miejskie III Liceum Ogólnokształcące popularnie zwane Mickiewiczem. Ósmoklasiści, którzy chcieliby uczyć się właśnie w nim mogą już składać dokumenty.

 


Do 21 czerwca absolwenci podstawówek mają czas, aby wybrać dla siebie szkołę ponadpodstawową. Jedną z bełchatowskich placówek, które czekają na ósmoklasistów, jest miejskie III Liceum Ogólnokształcące. Mickiewicz dla nowych uczniów przygotował 160 miejsc w pięciu profilowanych klasach. – Od lat największym zainteresowaniem cieszy się klasa integracyjna o profilu psychologiczno-społecznym. Przeszkolone grono pedagogiczne, dodatkowy personel, odpowiednio przystosowane zaplecze dydaktyczne i pielęgnacyjne, a także bogate programy integracyjne sprawiają, że młodzież z niepełnosprawnościami czuje się u nas bezpiecznie. Z kolei w klasie mistrzostwa sportowego uczniowie więcej czasu spędzą na zajęciach wychowania fizycznego i treningach z profesjonalistami. W tym roku przygotowaliśmy także klasę humanistyczno-artystyczną z innowacją: wiedza o kulturze. W ramach zajęć planujemy m.in. warsztaty teatralne czy spotkania z ludźmi sztuki i kultury – tłumaczy Małgorzata Załęczna, wicedyrektor III LO.


W planach jest także otwarcie klasy ratownictwa medycznego oraz informatyczno-językowej. Młodzież może być pewna - propozycji ciekawych zajęć, także pozalekcyjnych, nie zabraknie. - Jesteśmy szkołą otwartą na kreatywność i różnego rodzaju innowacje. Co jednak najważniejsze, przede wszystkim stawiamy na przyjazną atmosferę. W Mickiewiczu nie tylko uczymy i pomagamy uczniom przygotować się do matury i późniejszych studiów, ale pracujemy nad ich rozwojem społecznym i emocjonalnym – dodaje wicedyrektor Załęczna.


Rekrutacja, tak jak w latach poprzednich, jest kilkuetapowa. Najpierw trzeba złożyć wniosek o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej. Później – od 25 czerwca do 14 lipca – uzupełnić go o zaświadczenie o wynikach egzaminu ósmoklasisty. Listy przyjętych i niezakwalifikowanych poznamy 22 lipca.

 

ADA/AP

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl