Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Uczniowie ostatnich klas w SP nr 4 czują się dobrze przygotowani do egzaminu ósmoklasistyUczniowie ostatnich klas w SP nr 4 czują się dobrze przygotowani do egzaminu ósmoklasisty

 

To pierwszy tak poważny sprawdzian w ich życiu. 518 uczniów ostatnich klas z miejskich podstawówek zaczęło dziś trzydniowy egzamin ósmoklasisty. Na początek język polski. W kolejnych dniach zmierzą się jeszcze z matematyką i językiem obcym.

 


Egzamin ósmoklasisty, do którego przystąpienie jest warunkiem ukończenia szkoły podstawowej, przeprowadzany jest po raz trzeci – po raz pierwszy uczniowie zdawali go w 2019 roku. Jego wynik brany jest pod uwagę podczas rekrutacji do wybranej przez ucznia szkoły ponadpodstawowej.


– Jestem trochę zestresowana, minimalnie, ale jednak. Bardzo zależy mi, żeby dobrze napisać, a boję się, że przez stres wszystko zapomnę – mówiła tuż przed wejściem na salę Maja z klasy 8 b w SP nr 4, która marzy o zostaniu technikiem weterynarii. Podobne odczucia ma jej koleżanka z klasy, Patrycja, która myśli o dalszej nauce w klasie społeczno-prawnej. - Czuję lekki stres, chociaż z polskim nie powinno być problemów. Pewnie gorzej będzie jutro, bo z matematyki nie czuję się najpewniej, ale dam radę. Z kolei Tobiasz, który chciałby się dostać do klasy mistrzostwa sportowego w III LO, zdradził nam, że czuje się dobrze przygotowany. – Uczyłem się do ostatniego dnia, więc myślę, że nie powinno być większych problemów na egzaminie. Taki stres jest naturalny, bo to najważniejszy jak do tej pory egzamin w naszym życiu. To taki pozytywny stres, bo dzięki niemu jestem jeszcze bardziej zmobilizowany i skupiony – dodaje.

 

 

>>> Czytaj: Ósmoklasisto! Mickiewicz czeka właśnie na Ciebie


Epidemia COVID-19 spowodowała, że przygotowania do egzaminu, jak i całe nauczanie, prowadzone były zdalnie. Wymagało to od uczniów samodyscypliny, od nauczycieli zaś – innowacyjnego podejścia. – To było duże wyzwanie dla nas wszystkich. Pracowaliśmy na platformie Microsoft Teams, prowadziliśmy nie tylko planowe lekcje, ale także konsultacje. Myślę, że dzięki temu nasi ósmoklasiści są przygotowani równie dobrze, co w latach poprzednich – mów dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 Izabela Anioł. – Zarówno mnie, jak i wszystkich nauczycieli, cieszy, że uczniowie podeszli do egzaminu i przygotowań bardzo poważnie. Widać było, że zależy im na osiągnięciu jak najlepszych wyników. Ostatnie dni, kiedy mieliśmy nauczanie hybrydowe, przychodzili do szkoły, by jeszcze raz omówić i powtórzenia niektóre zagadnienia. Jestem pewna, że sobie poradzą – dodaje dyrektor Anioł.


Egzaminacyjny maraton rozpoczął się we wtorek, 25 maja. Punktualnie o godz. 9:00 otwarte zostały arkusze egzaminacyjne z języka polskiego. W środę, 26 maja, uczniowie zmierzą się z matematyką, a dzień później – z językiem obcym. Spośród 518 uczniów kończących miejskie podstawówki, niemal wszyscy zdecydowali się na język angielski. W tym roku w związku z pandemią i koniecznością prowadzenia przez wiele miesięcy edukacji zdalnej egzamin ósmoklasisty będzie przeprowadzony na podstawie wymagań egzaminacyjnych, które zostały ogłoszone w grudniu ub.r., a nie jak w ubiegłych latach na podstawie wymagań określonych w podstawie programowej.

 

>>> Zobacz galerię: Egzamin ósmoklasisty

 

Prace ósmoklasistów zostaną sprawdzone przez egzaminatorów, a wyniki przysłane do szkół przez okręgowe komisje egzaminacyjne. Ogólnopolskie wyniki egzaminu ósmoklasisty będą ogłoszone 2 lipca. Zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty uczniowie otrzymają 9 lipca.


Egzaminy przeprowadzane będą w reżimie sanitarnym, zgodnie z wytycznymi sanitarnymi przygotowanymi wspólnie przez Centralną Komisję Egzaminacyjną i Ministerstwo Edukacji i Nauki, a zatwierdzone przez Główny Inspektorat Sanitarny.

 

AP

 

Egzaminy ósmoklasisty przeprowadzany jest w reżimie sanitarnymEgzaminy ósmoklasisty przeprowadzany jest w reżimie sanitarnym

 

W ciągu trzech dni egzaminu, sprawdzana będzie wiedza ósmoklasistów z jęz. polskiego, matematyki oraz jez. obcegoW ciągu trzech dni egzaminu, sprawdzana będzie wiedza ósmoklasistów z jęz. polskiego, matematyki oraz jez. obcego

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl