Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

 

W dwunastce ruszył profilaktyczny program "Artyści dzieciom"W dwunastce ruszył profilaktyczny program "Artyści dzieciom"

 

 

W Szkole Podstawowej nr 12 rozpoczęła się realizacja programu profilaktycznego „Artyści dzieciom”, w ramach którego wystąpił Teatr Kurtyna z Krakowa poruszający problemy społeczne dotyczące dzieci i młodzieży. Projekt finansowany jest ze środków urzędu miasta.

 

 

Spektakle odbyły się w trzech grupach wiekowych: dla klas 0-III, IV-VI i dla starszych uczniów z klas VII-VIII i klas gimnazjalnych. Tematyka i sposób przedstawienia treści profilaktycznych dostosowane były do wieku dzieci.

 

- Akurat na dzisiejszych przedstawieniach są to treści związane z uzależnieniem od środków medialnych, internetu, komputera, telefonów komórkowych. Ponieważ mamy dziś szkolny dzień bezpiecznego internetu, uczniowie  wykonują również prace plastyczne związane z tą problematyką. Środki, które otrzymujemy dzięki uprzejmości urzędu miasta wystarczają na zorganizowanie dwóch takich cykli przedstawień w roku, czyli zwykle jest to wczesną wiosną, a potem jesienią – opowiada Dorota Krasoń, pedagog szkolny w SP 12, koordynator programu profilaktycznego „Artyści dzieciom”.

 

W dwunastce działają trzy grupy teatru profilaktycznego. Szkoła jest także organizatorem powiatowego konkursu spektakli profilaktycznych. W tym roku, 14 marca, odbędzie się jego trzecia edycja.

 

Celem teatru profilaktycznego jest wychowywanie i nauka poprzez sztukę. Przedstawienia poruszają podstawowe problemy dotyczące młodych ludzi, takie jak przemoc, uzależnienia od narkotyków, alkoholu, internetu czy gier. Pomagają w utrwalaniu pozytywnych zachowań i promowaniu właściwych postaw wobec pułapek współczesności. Mogą być także dobrym pomysłem na zainicjowanie  dyskusji w szkołach i placówkach wychowawczych.

 

- Myślę, że jest to bardzo ciekawa forma edukacji dzieci, ponieważ poprzez zabawę, poprzez oglądanie spektakli nabywają umiejętności radzenia sobie w różnych trudnych sytuacjach, a przede wszystkim umiejętności przeciwdziałania różnym próbom manipulacji i wywierania negatywnego wpływu – mówi Dorota Krasoń.

 

Teatr Kurtyna z siedzibą w Krakowie został założony w 2000 r. i jest najstarszym teatrem profilaktycznym w Polsce. W swoich działaniach skupia się przede wszystkim na realizacji przedstawień teatralno-profilaktycznych Prowadzi także warsztaty z zakresu profilaktyki przemocy, uzależnień i współuzależnień oraz profilaktyki prozdrowotnej.

 

APO

Przed uczniami wystąpił krakowski Teatr KurtynaPrzed uczniami wystąpił krakowski Teatr Kurtyna

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl