Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Mickiewicza ukończyło w tym roku ponad 120 osób Mickiewicza ukończyło w tym roku ponad 120 osób

 

Uczniowie maturalnych klas miejskiego III Liceum Ogólnokształcącego odebrali świadectwa ukończenia szkoły. Najlepsi absolwenci otrzymali pamiątkowe nagrody, trafiły one także do osób, które aktywnie pracowały na rzecz szkoły. Powodzenia w dalszej życiowej drodze oraz życzenia „połamania piór” na maturze przekazała absolwentom prezydent Mariola Czechowska.  

 

III LO, popularnie zwane Mickiewiczem, ukończyło właśnie 121 osób z pięciu klas. Świadectwa odebrali w piątek, 29 kwietnia. Tradycyjna uroczystość z akademią i wręczeniem świadectw, odbyła się po raz pierwszy od dwóch lat. Pandemia uniemożliwiła organizacji takich spotkań w poprzednich latach. To wyjątkowe zakończenie roku jeszcze z jednego powodu. Wśród absolwentów są bowiem ostatnie roczniki, które kończył gimnazja.

 

Absolwenci Mickiewicza odebrali świadectwa, ale też sporo życzeń. Jak najlepszych maturalnych wyników życzył uczniom wiceprezydent Łukasz Politański, który przekazał uczniom także list od prezydent Marioli Czechowskiej. - Bądźcie dumni z siebie i tego, co osiągnęliście! Wasza edukacja w liceum zbiegła się bowiem z trudnym czasem – czasem pandemii. Zamiast szkolnych zajęć sporo czasu uczyliście się w domach, co wymagało od Was innego niż dotychczas podejścia do nauki, obowiązków i kontaktów z przyjaciółmi. Dowodem na to, jak dobrze poradziliście sobie z tymi wyzwaniami, jest dzisiejsza uroczystość i świadectwa, które właśnie odbieracie. Dojrzeliście, by „sięgać, gdzie wzrok nie sięga; łamać, czego rozumu nie złamie” – o czym mówił patron Waszej szkoły. Przed Wami kilka bardzo ważnych egzaminów. Z całego serca życzę Wam spokoju, siły, wytrwałości, a przede wszystkim ogromnej wiary we własne możliwości i umiejętności. Jestem przekonana, że praca oraz wysiłek, które przez lata wkładaliście w naukę i poznawanie świata przyniosą jak najlepsze wyniki. Co otworzy nowe drogi i drzwi, pozwoli realizować marzenia, studiować na wymarzonych uczelniach i wybranych kierunkach. Niech się spełnią Wasze oczekiwania, a życiowe plany w pełni zrealizują. Drodzy Rodzice, Wam również serdecznie gratuluję. Macie wspaniałe dzieci. Życzę Wam dumy oraz zadowolenia ze wszystkich ich osiągnięć – nawet tych najdrobniejszych. Wszystkim nauczycielom dziękuję, że wychowaliście kolejne pokolenie młodych bełchatowian. Wasze wsparcie, pomoc, zaangażowanie oraz ciepło i troskliwa opieka, którymi obdarzacie swoich wychowanków, są nie do przecenienia. Niech na co dzień towarzyszy Wam satysfakcja z wykonywanej pracy, zaś sukcesy uczniów będą motorem do podejmowania kolejnych wyzwań  – napisała w liście do absolwentów Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa.

 

Najlepsze życzenia absolwentom, nauczycielom i rodzicom złożyła także dyrektor III Liceum Ogólnokształcącego Ewa Mękarska: - Drodzy uczniowie, dziś oficjalnie przekraczacie próg dorosłości. Uroczystość ta jest wyjątkowa, bo jesteście ostatnim rocznikiem uczniów, którzy kończyli gimnazjum. Kiedy po raz pierwszy przekroczyliście mury tej szkoły rozpoczął się okres Waszego intensywnego rozwoju. W ciągu tych trzech lat, mimo piętrzących się trudności, bardzo się zmieniliście, dorośliście. I choć jeszcze tego nie wiecie do końca, to to najważniejsza dla Was zmiana – symboliczny rok między dzieciństwem, młodością, a dorosłością. Teraz będziecie tylko szlifować, to co przez ten czas zostało tutaj ukształtowane. Rzeczywistość przez czas waszej nauki w szkole nie była dla nas łaskawa. Pandemia pokrzyżowała nam plany i tak naprawdę nie mogliśmy się normalnie zapoznać, wykorzystać waszych licznych talentów. Nie mogliśmy z bliska przyglądać się jak dojrzewacie i zmieniacie się w dorosłych. Półtora roku z trzech lat liceum uczyliśmy się zdalnie. Mówię uczyliśmy się, bo zarówno wy, jak i my nauczyciele też się uczyliśmy. Czas ten nie sprzyjał ani kontaktom, ani kreatywności, ani dobremu samopoczuciu. Mam nadzieję, że już nigdy nic i nikt nie zabierze Wam, normalnego życia i możliwości rozwoju.  Wkraczacie w dorosłe życie. Skończyły się sprawdziany, klasówki, wywiadówki i oceny wpisywane do dziennika. (…) Po wakacjach gro z Was zacznie studnia, zacznie pracę zawodową, założy rodziny. Każdy z was pójdzie swoją drogą i będzie kowalem własnego losu. Pamiętajcie Kochani, że istota człowieczeństwa to przede wszystkim wierność samemu sobie, zasadom, tolerancja i wrażliwość na drugiego człowieka. (…) Dziękuję Wam za kreatywność, otwartość, relacje, sukcesy sportowe. Słowa podziękowania kieruję również do Waszych Rodzin, nauczycieli i wszystkich pracowników. Życzę Wam wielu życzliwych ludzi w waszym otoczeniu. Spełnienia marzeń, idźcie w dorosłość i wierzcie w trafność swoich wyborów  – powiedziała podczas uroczystości Ewa Mękarska, dyrektor III Liceum Ogólnokształcącego w Bełchatowie.

 

Za kilka dni większość abiturientów III LO przystąpi do jednego z najważniejszych życiowych egzaminów. Matury rozpoczną się już 4 maja od obowiązkowego języka polskiego na poziomie podstawowym. W następnych dniach – 5 i 6 maja – zaplanowane są: matematyka i język angielski. Tegoroczne matury potrwają do 23 maja.

 

ADA

 

W imieniu prezydent Marioli Czechowskie życzenia absolwentom złożył wiceprezydent Łukasz Politański W imieniu prezydent Marioli Czechowskiej życzenia absolwentom złożył wiceprezydent Łukasz Politański

Uczniowie podziękowali nauczycielom i rodzicom za okazane wsparcie Uczniowie podziękowali nauczycielom i rodzicom za okazane wsparcie

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl