Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Zamontowane urządzenia wspierają integrację sensoryczną

Tory przeszkód, huśtawki, karuzele – z wszystkich tych urządzeń już niebawem będą korzystać maluchy z Integracyjnego Przedszkola Samorządowego nr 3. Nowy plac zabaw będzie wspierać rozwój fizyczny, ale też integrację sensoryczną przedszkolaków.

 

 

Plac zabaw przy Trójce zmienił się nie do poznania. Stare i zużyte już urządzenia zajęły nowe, kolorowe i bezpieczne. Aby było komfortowo, miejsce do zabaw podzielone zostało na dwie strefy – dla dzieci starszych i młodszych. W części dla najmłodszych przedszkolaków znajdują się wielofunkcyjny tor przeszkód i dwie podwójne huśtawki – jedna z bocianim gniazdem oraz druga zwana „ważką”. Z kolei w miejscu, gdzie bawić się będą dzieci ze starszych grup, są piaskownica, tor przeszkód, karuzela z siedziskiem i bujak „kończynka”. Będzie też ścieżka sensoryczna stymulująca receptory słuchowe. Wszystko dopełnią elementy małej architektury, czyli ławki, kosze na śmieci, tablice. Co ważne zamontowane urządzenia będą wspierać rozwój fizyczny przedszkolaków, ale też ich integrację sensoryczną.

 

– Nasze przedszkole jest placówką integracyjną. Wspólnie przebywają w nim dzieci zdrowe i z niepełnosprawnością. Dlatego bardzo nas cieszy, że nowy plac zabaw, dostosowany został do potrzeb zarówno jednych, jak i drugich – mówi Aneta Dąbrowska, dyrektor Integracyjnego Przedszkola Samorządowego nr 3 w Bełchatowie. – Zamontowane urządzenia pomogą doskonalić koordynację ruchową. Z drugiej strony ułatwią terapię integracji sensorycznej maluchom, które jej potrzebują. Teraz deficyty w zakresie dzieci będą mogły wyrównywać nie tylko na zajęciach w sali, ale też w warunkach naturalnych, na świeżym powietrzu. Co ogromnie cieszy nas wychowawców oraz rodziców – dodaje dyrektor Aneta Dąbrowska.

 

Budowa placu zabaw w Integracyjnym Przedszkolu Samorządowym nr 3 kosztowała ponad 270 tys. zł, zadanie dofinansowane zostało ze środków Gminy Bełchatów.

 

- Robimy wszystko, aby nasze placówki stale się rozwijały. Dlatego też w ramach możliwości, planów i środków finansowych, prowadzimy niezbędne remonty i modernizacje. Dzięki temu dzieci i młodzież mogą uczyć się i przebywać w coraz piękniejszych, bezpiecznych oraz doskonale wyposażonych szkołach i przedszkolach. Cieszę się, że na wiele z tych zadań pozyskujemy środki zewnętrzne, które odciążają miejski budżet i pozwalają zrealizować projekty ważne z punktu widzenia edukacji naszych dzieci – mówi Łukasz Politański, wiceprezydent Bełchatowa odpowiedzialny m.in. za oświatę.

 

ADA

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2023

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl