Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu
×

Błąd

[SIGPLUS_EXCEPTION_SOURCE] Image source is expected to be a full URL or a path relative to the image base folder specified in the back-end but Galeria plac zabaw SP 12 is neither a URL nor a relative path to an existing file or folder.

Przy wsparciu z Miasta szkoła na Binkowie zyskała nowoczesny i bezpieczny plac zabaw. Oficjalne otwarcie obiektu odbyło się w pierwszy dzień wiosny.

 

Najmłodsi bełchatowianie mogą już korzystać z nowego miejsca do zabaw przy Szkole Podstawowej nr 12. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonał Prezydent Miasta Bełchatowa wspólnie z uczniami oraz dyrekcją placówki. Budowa placu zabaw kosztowała blisko 160 tys. zł i była finansowana z dwóch źródeł. Połowę wartości przedsięwzięcia pokrywa Miasto, drugą połowę budżet państwa w ramach rządowego programu „Radosna Szkoła”. „Budowa placu zabaw to duża i kosztowna inwestycja, dlatego jako cała społeczność szkolna jesteśmy wdzięczni Prezydentowi oraz Radzie Miejskiej, za podjęcie decyzji o sfinansowaniu wkładu własnego. Dzięki temu nasi uczniowie mogą cieszyć się piękny i bezpiecznym miejscem do zabaw” – mówi Barbara Fesler, dyrektor SP nr 12.

 

Przyszkolny plac zabaw na Binkowie wyposażony jest w nowoczesny sprzęt zabawowy, który umożliwi dzieciom aktywne spędzanie czasu na świeżym powietrzu. Jednym z pierwszych użytkowników nowego obiektu był m.in. Mikołaj Kabziński, uczeń SP nr 12 „Cieszę się z nowego placu zabaw, bardzo mi się podoba i jest blisko. Najchętniej będę się huśtać i wspinać po drabinkach”. Nowy plac zajmuje powierzchnię 500 m2, gdzie wydzielona jest strefa zabawy oraz strefa wypoczynku i rekreacji. Głównym założeniem przy doborze urządzeń była ich wielofunkcyjność oraz możliwość korzystania z nich w jednym czasie większej grupie. Cztery wieże, pomost linowy, wiszące kładki, a także huśtawki i zestawy sprawnościowe – to tylko niektóre elementy zabawowe, jakie pojawiły się na os. Binków. Nie zabrakło także ławek, koszy na śmieci i tablic informacyjnych.

 

Obecny podczas uroczystości otwarcia prezydent Bełchatowa zaznaczył, że tego typu inwestycja to kolejne działanie samorządu, by poprawić uczniom, zwłaszcza najmłodszym komfort przebywania w szkołach. Co ważne obiekt będzie dostępny dla dzieci podczas zajęć sportowych, przerw, a także poza godzinami zajęć w szkole. „Oddajemy do użytku uczniom oraz mieszkańcom kolejny plac zabaw, tym razem na osiedlu Binków. Jestem przekonany, że będzie to miejsce, gdzie aktywnie, w miły i bezpieczny sposób czas spędzą całe rodziny” – dodaje Marek Chrzanowski, Prezydent Miasta Bełchatowa.

 

Przypomnijmy. W ramach „Radosnej Szkoły” w Bełchatowie powstało już pięć nowoczesnych placów zabaw – przy szkołach podstawowych nr 1, 3, 8, 13 oraz ZS-P nr 9. Również dzięki rządowemu programowi we wszystkich bełchatowskich podstawówkach znalazły się także kąciki aktywności ruchowej wewnątrz placówek.
 

Autor: AR

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.Warning: No images in specified directory. Please check the directoy!

Debug: specified directory - https://www.belchatow.pl/images/Galeria plac zabaw SP 12

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl