Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

 

Podczas czwartej wyjazdowej sesji Łódzkiego Festiwalu Nauki, Techniki i Sztuki mowa będzie m.in. o wodziePodczas czwartej wyjazdowej sesji Łódzkiego Festiwalu Nauki, Techniki i Sztuki mowa będzie m.in. o wodzie i morskich wybrzeżach

 

Dwa ciekawe bloki tematyczne, cztery interesujące tematy zajęć, spotkanie z naukowcami i wykładowcami uniwersyteckimi – tak w największym skrócie zapowiada się IV Sesja Wyjazdowa Festiwalu Nauki, Techniki i Sztuki. Wykłady zaplanowano na 17 marca, a odbędą się one w bełchatowskich Gigantach Mocy. Wstęp wolny, ale liczba miejsc jest ograniczona.Kolejny raz MCK PGE Giganty Mocy zaprasza bełchatowskich uczniów na niepowtarzalną sesję Łódzkiego Festiwalu Nauki, Techniki i Sztuki. Już 17 marca młodzież ostatnich klas szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych będzie miała okazję wysłuchać wykładów pracowników naukowych Wydziału Nauk Geograficznych Uniwersytetu Łódzkiego.

 

Podobnie jak w latach ubiegłych wstęp na festiwalowe lekcje jest bezpłatny. Warto jednak wcześniej się zapisać, liczba miejsc jest bowiem ograniczona, a liczyć się będzie kolejność zgłoszeń. Rezerwacji należy dokonać mailowo na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.. Termin zgłoszeń mija 10 marca.

 

W pierwszym bloku mowa będzie o wodzie. Niszczycielska siła tego żywiołu, ekstremalne powodzie, ich przyczyny i skutki to temat wykładu, który wygłosi mgr Malwina Kozek. Słuchacze poznają także różne metody monitoringu tego zjawiska. Z kolei o morskich wybrzeżach świata mówić będzie prof. UŁ dr hab. Piotr Czubla.

 

Nie mniej ciekawie zapowiada się drugi blok tematyczny. „Parzybroda, pyzy z gzikiem i fafernuchy, czyli… przy polskim stole” – to wykład dr. Andrzeja Stasiaka. Uczniowie poznają historię i specyfikę kuchni staropolskiej, a także współczesne polskie przysmaki regionalne. Nie zabraknie przy tym ani dobrej literatury, ani sztuki.


Bohaterem kolejnej lekcji festiwalowej będzie dwutlenek węgla. A o „Śladach udziału człowieka w niezrównoważonym strumieniu CO2 do atmosfery” opowie prof. UŁ dr hab. Jan Degirmendžić.


KZB


Fot. Wydział Nauk Geograficznych UŁ

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl