Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Przedszkolaki uczą się zasad bezpiecznego przechodzenia przez pasyPrzedszkolaki uczyły się m.in bezpiecznego przechodzenia przez pasy

 

Przedszkolaki z PS 1 uczyły się dziś „Drogowego ABC”. Podczas zajęć zorganizowanych przez bełchatowski oddział PCK i policję poznawały zasady bezpiecznego zachowania. Dzieci dostały również edukacyjne kolorowanki oraz odblaski zwiększające widoczność na drodze.


To kolejna już odsłona ogólnopolskiego programu Polskiego Czerwonego Krzyża, który skierowany jest do dzieci w wieku 3-6 lat. Jego głównym celem jest nauczenie maluchów odpowiedniego zachowania na drodze. - Często o tym zapominamy, ale do wypadków drogowych z udziałem dzieci najczęściej dochodzi na drogach osiedlowych. Szczególnie dotyczy to dzieci, które np. idą do szkoły lub na plac zabaw same, bez opieki rodziców. Dlatego tak ważne jest, aby wiedziały, jak należy się zachować na drodze, ulicy i chodniku. A naszą rolą, jako dorosłych, jest ciągłe przypominanie im o wszystkich zasadach, bo tylko wiedza odpowiednio utrwalona może sprawić, że dzieci będą bezpieczniejsze – mówi prezes bełchatowskiego oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża, Jan Ogrodniczak.


Najważniejsze zasady bezpieczeństwa poznawały dziś, tj. w piątek, 8 kwietnia, maluchy z bełchatowskiego Przedszkola Samorządowego nr 1. – Nie ma nic ważniejszego niż zdrowie i bezpieczeństwo najmłodszych. Dlatego zajęcia tego typu prowadzimy regularnie. Dzieci więc mają już podstawową wiedzę na ten temat. „Drogowe ABC” z pewnością pozwoli im te zasady przypomnieć i utrwalić. Takie spotkanie, jak dziś, pokazało też naszym maluchom, że są służby, które wspierają ich codziennie, które służą im pomocą. Ćwiczenia praktyczne upewniły nas również w tym, że dzieci nie tylko znają numer alarmowy 112, ale także potrafią na niego zadzwonić i przekazać operatorowi najważniejsze informacje – mówi dyrektor PS 1 Izabela Czaja.


Jak podkreślają bełchatowscy policjanci, którzy prowadzili zajęcia w PS 1, wszyscy pragniemy, aby dzieci miały szczęśliwe, pełne radości i zabawy dzieciństwo. Dlatego też od najmłodszych lat musimy je uczyć, jak prawidłowo reagować na różne zagrożenia. - Ta akcja ma służyć przede wszystkim wdrożeniu zachowań, które dzieci będą wykorzystywać od najmłodszych lat. Chcemy zaznajomić dzieci z zasadami bezpieczeństwa, i to nie tylko w ruchu drogowym. Dlatego też postawiliśmy na zapoznanie ich z numerami alarmowymi i uświadomienie im, że należy z nich korzystać wyłącznie w kryzysowych sytuacjach. Jeśli zaś chodzi o bezpieczne dotarcie do przedszkola czy szkoły, zależy nam, aby wiedziały, jak się zachować w kontaktach z nieznajomymi czy zwierzęciem, ale również wtedy, gdy są świadkami jakiegoś zdarzenia drogowego – tłumaczy Aneta Kozłowska z bełchatowskiej policji.


Na zakończenie zajęć dzieci otrzymałyą specjalny zeszyt z zadaniami edukacyjnymi (kolorowankami, labiryntami i innymi zadaniami), dedykowanymi każdemu z bloków tematycznych.

 

AP

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl