Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Blisko 1300 maluchów będzie korzystać z miejskich przedszkoli w przyszłym roku szkolnym. Największą popularnością cieszą się grupy 4- i 5-latków.

 

Zakończył się nabór do dziewięciu miejskich przedszkoli. Dziś już wiadomo, że w nowym roku szkolnym - 2014/2015 z miejskich placówek będzie korzystać blisko 1300 przedszkolaków. Łącznie zostanie utworzonych prawie pięćdziesiąt oddziałów, do których będą uczęszczać dzieci w wieku od 3 do 6 lat.

 

Zasady tegorocznej rekrutacji nieco się różniły od poprzednich. Zmiany były wynikiem nowelizacji ustawy o systemie oświaty. Dzieci, które korzystały już z opieki przedszkolnej, w przyszłym roku szkolnym mogą ją kontynuować w tej samej placówce. Wystarczy, że opiekunowie złożyli odpowiednią deklarację. Z takiej możliwości skorzystało 880 rodziców. Największym zainteresowaniem cieszą się oddziały 4- i 5-latków. Decyzję o pozostawieniu dziecka w tym samym przedszkolu podjęło dokładnie 724 opiekunów.

 

Maluchy, które do tej pory nie uczęszczały do przedszkola, musiały wziąć udział w rekrutacji. Nabór prowadzony był do końca marca. Wnioski, które trafiły do przedszkoli zweryfikowała, oceniła i rozpatrzyła komisja rekrutacyjna. W pierwszej kolejności, Miasto zapewniło miejsca 5- i 6-latkom realizującym obowiązek rocznego przygotowania przedszkolnego. Z rocznika 2009 przyjęto do nich – 388 maluchów, co stanowi 100% zgłoszeń. Podobnie jest w przypadku dzieci z rocznika 2008 – od września do przedszkola po raz pierwszy pójdzie ich 136, co także stanowi 100% zgłoszeń. W dalszej kolejności przyjmowano dzieci z roczników 2010 i 2011. W nowym roku szkolnym do przedszkola pójdzie pierwszy raz 75 czterolatków oraz 262 trzylatków.

 

Zainteresowanie opieką przedszkolną rośnie z roku na rok. Szczególnie widoczne jest to wśród dzieci 4- i 3-letnich, dla których zabrakło ponad 270 miejsc. Rodzice tych maluchów mogą skorzystać z oferty bełchatowskich przedszkoli niepublicznych. Alternatywą dla placówek prowadzonych przez miasto są trzy niepubliczne przedszkola, które działają w Bełchatowie. Warto podkreślić, że pobyt dzieci w tego typu placówkach Miasto dofinansowuje w 100%. Każdego roku dotujemy łącznie około 400 miejsc.

 

Autor: AD-A

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl