Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu
×

Błąd

[SIGPLUS_EXCEPTION_SOURCE] Image source is expected to be a full URL or a path relative to the image base folder specified in the back-end but gal_sp3 is neither a URL nor a relative path to an existing file or folder.
[SIGPLUS_EXCEPTION_SOURCE] Image source is expected to be a full URL or a path relative to the image base folder specified in the back-end but ps_8 is neither a URL nor a relative path to an existing file or folder.
[SIGPLUS_EXCEPTION_SOURCE] Image source is expected to be a full URL or a path relative to the image base folder specified in the back-end but gal_ps4 is neither a URL nor a relative path to an existing file or folder.
[SIGPLUS_EXCEPTION_SOURCE] Image source is expected to be a full URL or a path relative to the image base folder specified in the back-end but gal_ps1 is neither a URL nor a relative path to an existing file or folder.

Zabawy, konkursy, wycieczki i oczywiście prezenty – tak w kalejdoskopowym skrócie można opisać Mikołajki w miejskich przedszkolach i szkołach.

 

Tradycja mówi, że 6 grudnia wszystkie grzeczne dzieci odwiedzi św. Mikołaj. Gość w czerwonym stroju, którego maluchy wypatrywały z niecierpliwością, zawitał w Przedszkolu Samorządowym nr 1. Wśród przedszkolaków radości było co niemiara. Św. Mikołaj przybył bowiem z workiem prezentów. Zanim jednak maluchy zostały obdarowane upominkami musiały przejść odpowiedni test, który dla każdej z grup wyglądał nieco inaczej. Nie zabrakło także, specjalnie przygotowanych na tą okazję, wierszyków i piosenek. Do wspólnej zabawy przyłączył się również gość. Później przedszkolaki udały się do swoich sal – każdą z nich odwiedził także Mikołaj, który wręczył dzieciom prezenty.

Święty Mikołaj przybył również do dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 4. Gość po kolei odwiedził każdą z sal. Nie zabrakło czasu na to, by pochwalić się przed św. Mikołajem nabytymi umiejętnościami. Maluchy zaprezentowały więc układy taneczne, piosenki i wierszyki. W zamian św. Mikołaj obdarował każdego przedszkolaka upominkiem. Co ważne żadne dziecko nie otrzymało rózgi. Najmłodsi bełchatowianie złożyli także przed gościem obietnicę, że przez cały rok będą grzeczni i posłuszni wychowawcom i rodzicom.

Postać z białą i długą brodą odwiedziła też Przedszkole Samorządowe nr 8. Placówka Mikołajki obchodziła przez cały miniony tydzień. Najstarsza grupa „Elfy” wzięła udział w nocnym czekaniu na św. Mikołaja. W tym czasie dzieci brały udział w różnorodnych zabawach i konkursach. Po samodzielnie przygotowanej kolacji wyruszyły na poszukiwanie Mikołaja w przedszkolnym ogrodzie. Wyprawa okazała się owocna. Dzieci spotkały jednego z pomocników Świętego Mikołaja, którego zaprosiły do przedszkola. Zabawom z gościem nie było końca, były też słodkie prezenty i zapowiedź spotkania ze św. Mikołajem. Drugiego dnia wszystkie dzieci obejrzały przedstawienie teatralne „Wigilijna niespodzianka”. Tuż po spektaklu w przedszkolu zjawił się Mikołaj. Po przywitaniu tego niecodziennego gościa przedszkolaki zaprezentowały krótkie wiersze i piosenki specjalnie przygotowane na tą okazję. Później każda grupa zaprosiła gościa do swojej sali, aby tam choć przez chwilkę cieszyć się bliskością tej ważnej osobistości. Mikołaj rozmawiał z dziećmi, zachęcał, aby były grzeczne, słuchały rodziców oraz pań w przedszkolu. W nagrodę zostawił w każdej grupie duże worki z prezentami. 6 grudnia trzy grupy wybrały się także na wycieczkę do Krainy św. Mikołaja. Dzieci zajrzały do babci Czerwonego Kapturka, spotkały się z Babą Jagą, która uwięziła Jasia i Małgosię, gościły też w domu krasnoludków i komnacie Dziadka Mroza. Na spotkanie z Mikołajem zaprosiła dzieci Królowa Śniegu. Święty Mikołaj przyjął wszystkich z wielką radością. Każdy mógł usiąść na jego tronie i powiedzieć swoje najskrytsze marzenia. Nie obyło się oczywiście bez prezentów. Mikołaj miał dla nich przygotowany cały worek, jednak tym razem nie było tak łatwo. W zamian za prezent dzieci musiały Mikołajowi zaśpiewać lub zatańczyć.

Moc atrakcji czekało także na uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 3. 6 grudnia w „trójce” upłynął pod znakiem nauki oraz zabawy, konkursów, tańców. Nie zabrakło też wizyty św. Mikołaja. Gość od samego rana odwiedzał każdą z klas. Dzieci niezmiernie cieszyły się z wizyty tym bardziej, że Mikołaj chętny był do rozmów czy pozowania do wspólnych zdjęć. Dla wychowawców była to natomiast dobra okazja do tego, by pochwalić tych uczniów, którzy w minionym roku zrobili największe postępy w nauce oraz poprawili swoje zachowanie.

Mikołajki świętowały także pozostałe miejskiej przedszkola i szkoły. Każda placówka zadbała, aby w szkolnym kalendarzu dzień ten był szczególny i wyjątkowy.

 


Autor: AD-A na podstawie materiałów
przesłanych przez placówki

 

 

Szkoła Podstawowa 3

Warning: No images in specified directory. Please check the directoy!

Debug: specified directory - https://www.belchatow.pl/images/gal_sp3

Szkoła Podstawowa 8

Warning: No images in specified directory. Please check the directoy!

Debug: specified directory - https://www.belchatow.pl/images/ps_8

Przedszkole 4

Warning: No images in specified directory. Please check the directoy!

Debug: specified directory - https://www.belchatow.pl/images/gal_ps4

Przedszkole 1

Warning: No images in specified directory. Please check the directoy!

Debug: specified directory - https://www.belchatow.pl/images/gal_ps1

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2023

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl