Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Miejskie przedszkola i żłobek są gotowe do ponownego otwarcia, zachowane będą wszystkie zalecenia sanitarneMiejskie przedszkola i żłobek są gotowe do ponownego otwarcia, zachowane będą wszystkie zalecenia sanitarne

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Od 6 maja miejskie przedszkola, a także publiczny żłobek „Jaś i Małgosia” ponownie będą przyjmować dzieci. Taką decyzję podjęła prezydent Mariola Czechowska po konsultacjach z dyrektorami i rodzicami. Bełchatowskie placówki działać będą zgodnie z wytycznymi sanepidu, a także ministerstw edukacji oraz rodziny, pracy i polityki społecznej.

 

 

Drugi etap łagodzenia obostrzeń związanych z panującą w kraju epidemią koronawirusa zakłada m.in. wznowienie działalności żłobków i przedszkoli. Zgodnie z zaleceniami rządu placówki mogą zostać ponownie otwarte od 6 maja, ostateczna decyzja pozostawiona została jednak samorządom.

 

Dziś wiadomo już, że bełchatowskie placówki wrócą do pracy od najbliższej środy. - Nie ukrywam, że podjęcie decyzji w tej sprawie było bardzo trudne. Dlatego zanim zdecydowaliśmy, co zrobić przeprowadziliśmy szerokie konsultacje. Rozmawialiśmy m.in. z bełchatowskim sanepidem, a także dyrektorami poszczególnych placówek. To właśnie oni kontaktowali się z rodzicami, aby sprawdzić jaka jest realna potrzeba uruchomienia naszych przedszkoli i żłobka – mówi Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa.

 

Na ten moment będzie z nich korzystać niewiele ponad 100 dzieciaków. W sumie w przedszkolach działać będzie 10 grup i jedna w żłobku. Wiadomo też, że od 6 maja swoją działalność wznawiają 4 przedszkola niepubliczne i 3 prywatne żłobki.

 

- Zdrowie naszych najmłodszych mieszkańców jest dla mnie ogromnie ważne. Dlatego robimy wszystko, aby dostosować placówki do wytycznych ministerstwa. Przedszkola są już posprzątane i zdezynfekowane. Trwają ostatnie prace związane z usuwaniem dywanów czy pluszaków. Wszystko po to, aby zapewnić dzieciom oraz pracownikom jak najlepsze warunki sanitarne – tłumaczy prezydent Czechowska.

 

Miejskie placówki, tak jak inne w kraju, wdrożą szereg obostrzeń. Wśród nich m.in. obowiązkowe odkażanie rąk przy wejściu do przedszkola, a także mierzenie temperatury dziecku. Maluchy nie będą mogły przynosić ze sobą swoich zabawek, w szatniach w jednym czasie będzie mogła przebywać wyłącznie ograniczona liczba osób, dzieci nie będą także opuszczać przedszkola.

ADA/AP

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl