Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Mickiewicz to liceum nastawione na ucznia oraz jego potrzebyMickiewicz to liceum nastawione na ucznia oraz jego potrzeby

 

Za kilka tygodni uczniowie klas ósmych staną przed wyborem szkoły ponadpodstawowej. Rekrutacja do szkół średnich rusza bowiem 24 kwietnia. Bogatą ofertę dla ósmoklasistów przygotowało miejskie III Liceum Ogólnokształcące. By ją poznać, warto wybrać się na Dzień Otwarty, który w Mickiewiczu odbędzie się już w najbliższy wtorek, 4 kwietnia.


- Ósmoklasiści będą mogli nie tyko poznać szkołę, zobaczyć piękne i doskonale wyposażone sale lekcyjne i bazę sportową, ale również wszystkim porozmawiać z nauczycielami, starszymi kolegami. Przygotowaliśmy ciekawe warsztaty językowe, historyczne, polonistyczne, a także różne gry, zabawy. Najważniejsze jednak, że przez te dwie godziny będą mogli poczuć atmosferę naszej szkoły – mówi Aneta Hoffmann, nauczyciel języka polskiego w III Liceum Ogólnokształcącym in. Adama Mickiewicza.


Oferta miejskiego liceum jest różnorodna, każdy z uczniów ostatnich klas szkół podstawowych z pewnością znajdzie coś dla siebie. Wybierać można spośród kilku profili klas: informatyczno-geograficznej, humanistyczno-językowej, ratownictwa medycznego, sportowej i psychologiczno-społecznej. Każda z nich ma dedykowane zajęcia dodatkowe, warsztaty oraz rozszerzenia. Licealiści uczestniczą również w wykładach na współpracujących z Mickiewiczem uczelniach wyższych, np. Uniwersytecie Łódzkim czy Uniwersytecie Medycznym. Nie brakuje także zajęć w bełchatowskim szpitalu czy straży pożarnej, tak by uczniowie mogli poznać także tę praktyczną stronę być może swoich przyszłych zawodów.


Od lat dużą popularnością wśród bełchatowskiej młodzieży cieszy się klasa psychologiczno-społeczna. – Jesteśmy jedyną ponadpodstawową szkołą w Bełchatowie, w której mamy klasy integracyjne. Uczy się w nich młodzież ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Staramy się nie tylko integrować naszych uczniów, ale też każdemu zapewnić opiekę, troskę i to, by czuł się u nas naprawdę dobrze. Bo uczeń jest dla nas najważniejszy – dodaje polonistka Aneta Hoffmann.


Podczas Dnia Otwartego przyszli licealiści będą mogli spotkać się z młodzieżą aktualnie uczącą się w miejskim liceum i przekonać się, jak wygląda nauka w Mickiewiczu. – To naprawdę wyjątkowa szkoła, można wybrać profil, który jak najbardziej odpowiada naszym zainteresowaniom. Zawsze możemy przyjść do każdego z nauczycieli, poprosić o pomoc i na pewno ją dostaniemy. Nauczyciele odpowiadają na każde nasze pytanie, jeśli mamy problem to pomagają nam go rozwiązać. Przez te cztery lata nauki czułam, że mam tutaj ogromne wsparcie. Teraz, kiedy kończę już naukę w Mickiewiczu, wiem, że będzie mi brakować tej atmosfery, przyjaciół, których tu poznałam i oczywiście nauczycieli – mówi uczennica klasy IV I Julia Blaźniak. Podobnego zdania o szkole jest Wojciech Wange, który obecnie uczy się w klasie III B. – Czuję się tutaj doskonale. Nauczyciele przykładają ogromną wagę do nauki, chcą przekazać nam jak największą wiedzę, jednak nie czuję zbyt dużego stresu związanego z ocenami. Mam wrażenie, że zawsze mają dla nas czas.

 

Uczniów klas ósmych, którzy rozważają kontynuowanie nauki właśnie w Mickiewiczu, szkoła zaprasza na Dzień Otwarty we wtorek, 4 kwietnia, między godz. 12:00 a 14:00. Szczegółowe informacje na temat pełnej oferty edukacyjnej III Liceum Ogólnokształcącego oraz naboru na nowy rok szkolny znaleźć można na stronie mickiewicz.belchatow.pl a także na facebookowym profilu placówki.

 

AP

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2023

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl