Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Listę zakwalifikowanych do Mickiewicza można sprawdzić m.in. na tablicy ogłoszeń w szkoleListę zakwalifikowanych do Mickiewicza można sprawdzić m.in. na tablicy ogłoszeń w szkole; fot./archiwum

 

Znamy wyniki rekturatji do III LO w Bełchatowie. Od września w miejskim liceum naukę kontynuować będzie ponad stu tegorocznych absolwentów szkół podstawowych. W Mickiewiczu przygotowano dla nich pięć klas, w tym dwie integracyjne.

 


Uczniowie, którzy jako szkołę pierwszego wyboru wskazali III LO, to, czy zostali zakwalifikowani, mogą sprawdzić na trzy sposoby – bezpośrednio na tablicy ogłoszeń w placówce, na internetowej stronie szkoły (http://www.mickiewicz.belchatow.pl/) w zakładce: Nabór bądź logując się do systemu internetowego. W procesie rekrutacji decydująca była liczba punktów uzyskanych przez absolwentów podczas egzaminu ósmoklasisty, a także oceny na świadectwie oraz naukowe, artystyczne czy sportowe osiągnięcia. Ostatecznie naukę w Mickiewiczu kontynuować będzie 102 uczniów (stan na 2 sierpnia 2021 roku).


– Okazało się, że przygotowana przez nas oferta spotkała się z dużym zainteresowaniem młodzieży. Chętnych było bardzo dużo, stąd też decyzja prezydent Marioli Czechowskiej, że stworzymy pięć, a nie jak początkowo planowaliśmy, trzy oddziały – tłumaczy wicedyrektor miejskiego liceum, Małgorzata Załęczna. – Profil psychologiczno-społeczny zawsze przyciągał wielu chętnych, ale w tym roku chętnych było tak wielu, że powstaną aż dwa takie oddziały. Jeden z nich będzie integracyjny, podobnie jak klasa informatyczno-językowa. Cieszymy się, że coraz więcej młodych ludzi stawia na naukę przedmiotów ścisłych w naszej szkole, wcześniej zdecydowany prym wiodły te humanistyczne – dodaje wicedyrektor.


Tradycyjnie już w III LO otwarta zostanie też klasa mistrzostwa sportowego, a tegoroczną nowością będzie oddział ratownictwa medycznego z grupą geograficzno-turystyczną. – Dla nas zawsze najważniejszy jest uczeń, jego potrzeby i zainteresowania. Dlatego też co roku wprowadzamy szereg autorskich programów, w tym także w językach obcych i zapewniamy zajęcia dodatkowe ze wszystkich przedmiotów egzaminacyjnych. Nasi uczniowie mają regularne wykłady na zaprzyjaźnionych uczelniach wyższych, mogą liczyć na spotkania z bankowcami, urzędnikami, prawnikami i sędziami. Program każdej z klas jest tak przemyślany, byśmy mogli jak najlepiej przygotować naszych uczniów do podjęcia w przyszłości konkretnych studiów – podkreśla Małgorzata Załęczna.


We wtorek, 3 sierpnia, ruszyła rekrutacja uzupełniająca. Kandydaci, którzy nie dostali się do wybranych przez siebie szkół, mogą jeszcze aplikować do III Liceum Ogólnokształcącego. Ten etap naboru zakończy się 31 sierpnia.

 

AP

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl