Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Blisko 200 absolwentów podstawówek i gimnazjów we wrześniu rozpocznie naukę w „Mickiewiczu” Blisko 200 absolwentów podstawówek i gimnazjów we wrześniu rozpocznie naukę w „Mickiewiczu”

 

W czwartek, 25 lipca, szkoły ponadgimnazjalne i ponadpodstawowe ogłosiły listy uczniów przyjętych, czyli takich, którzy donieśli dokumenty i potwierdzili, że chcą uczyć się w danej szkole. W III Liceum Ogólnokształcącym od września naukę kontynuować będzie 191 absolwentów szkół podstawowych i gimnazjów.

 

 

W tegorocznej rekrutacji o miejsca w szkołach średnich starali się absolwenci ośmioletniej szkoły podstawowej i gimnazjów. Młodzież po podstawówce zgodnie z nową podstawą programową uczyć się będzie w czteroletnim liceum i pięcioletnim technikum, a uczniowie po gimnazjum kontynuować naukę będą zgodnie ze starą podstawą – w trzyletnim liceum i czteroletnim technikum. W związku z tym w szkołach tworzone zostały podwójne oddziały.

 

Oferta III LO im. Adama Mickiewicza okazała się na tyle atrakcyjna dla bełchatowskiej młodzieży, że chęć nauki w nim zadeklarowało 104 absolwentów gimnazjum i 69 osób, które ukończyły ośmioletnią szkołę podstawową. Do tego należy doliczyć uczniów, którzy podczas naboru „Mickiewicza” zaznaczyli jako szkołę kolejnego wyboru. Ostatecznie od września naukę w placówce rozpocznie 191 nowych licealistów Dla porównania – w roku ubiegłym na przygotowane przez szkołę 92 miejsca przyjęto 80 nowych uczniów.

 

- Cieszymy się, że nasze propozycje spodobały się tak dużej liczbie młodzieży i z tego, że z roku na rok coraz więcej młodych ludzi chce się uczyć właśnie u nas. To najlepszy dowód na to, że tak ważne dla wszystkich naszych pedagogów tradycja, kreatywność oraz nastawienie na innowacje są potrzebne i poszukiwane przez młodych, zdolnych ludzi – mówi wicedyrektor III LO Małgorzata Załęczna.

 

Z myślą o absolwentach gimnazjów utworzono oddziały: mistrzostwa sportowego, psychologiczno-społeczny, przyrodniczy z elementami ekologii i ochrony środowiska oraz prawno-ekonomiczny. Z kolei uczniowie, którzy ukończyli ośmioletnią szkołę podstawową uczyć się będą w klasach o profilach: mistrzostwa sportowego, psychologiczno-społecznym oraz językowo-menedżerskim. Warto dodać, że szkoła ma wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu dzieci z różnego rodzaju niepełnosprawnościami. Przeszkolone grono pedagogiczne, dodatkowy personel, odpowiednio przystosowane zaplecze dydaktyczne i pielęgnacyjne, programy integracyjne - to wszystko sprawia, że dzieci z niepełnosprawnościami czują się w Mickiewiczu bezpiecznie.


Każda z klas w III Liceum Ogólnokształcącym wyróżnia się czymś szczególnym. I tak na przykład klasa mistrzostwa sportowego to 16 godzin tygodniowo wychowania fizycznego, opracowane przez polskie związki sportowe programy szkoleniowe a do tego ścisła współpraca z bełchatowskim GKS-em; w klasie psychologiczno-społecznej regularnie odbywać się będą zajęcia z psychologii i pedagogiki, wykłady na wyższych uczelniach czy nauka języka migowego. W pozostałych klasach będzie równie ciekawie. W oddziale przyrodniczym (licealiści będą we współpracy z łódzkim WFOŚiGW realizować projekty ekologiczne, czekają na nich także liczne zajęcia terenowe oraz wykłady akademickie; cykliczne wykłady matematyczno-fizyczne na Uniwersytecie Łódzkim, spotkania z bankowcami, urzędnikami, prawnikami, sędziami – na profilu prawno-ekonomicznym; a w klasie językowo-menadżerskiej - 3 języki obce, wymiana międzynarodowa w ramach współpracy z miastem partnerskim na Węgrzech oraz spotkania z ludźmi z branży menadżerskiej.


– Program w poszczególnych klasach jest przemyślany tak, byśmy mogli jak najlepiej przygotować naszych uczniów do podjęcia w przyszłości konkretnych studiów – podkreśla wicedyrektor Załęczna.

 

AP

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl