Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej nauczyciele otrzymali wyróżnienia, medale i nagrodyZ okazji Dnia Edukacji Narodowej nauczyciele otrzymali wyróżnienia, medale i nagrody

 

Nauczycielki z SP 12 i SP 13 otrzymały Medale Komisji Edukacji Narodowej, zaś była dyrektor miejskiego przedszkola nr 7 została nagrodzona przez Łódzkiego Kuratora Oświaty. Wyróżnienia odebrały one podczas obchodów Dnia Edukacji Narodowej, jakie w Gigantach Mocy zorganizowało łódzkie kuratorium.


Na zaproszenie Łódzkiego Kuratora Oświaty, Waldemara Flajszera, z okazji Dnia Edukacji Narodowej do MCK PGE Gigantów Mocy przyjechało kilkudziesięciu nauczycieli i pedagogów z terenu Delegatury Kuratorium Oświaty w Piotrkowie Trybunalskim. W uroczystości udział wzięli także parlamentarzyści, samorządowcy z Wicewojewodą Łódzkim Karolem Młynarczykiem, prezydent Bełchatowa Mariolą Czechowską oraz wiceprezydentami Dariuszem Matyśkiewiczem i Łukaszem Politańskim oraz inni zaproszeni goście.

 

>>> Czytaj: Nauczyciele z nagrodami prezydenta Bełchatowa


Dzień Edukacji Narodowej jest okazją do nagradzania wyróżniających się dla niej nauczycieli i pracowników niepedagogicznych. W tym dniu lub w dniach blisko tej daty nauczycielom wręczane są medale Komisji Edukacji Narodowej (najwyższe odznaczenie przyznawane przez ministra edukacji narodowej) i nagrody kuratora oświaty za osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze. Nie inaczej było podczas gali w Bełchatowie.


Medale Komisji Edukacji Narodowej otrzymało kilkudziesięciu nauczycieli, m.in. z Piotrkowa Trybunalskiego, Radomska, Opoczna czy Tomaszowa Mazowieckiego. Wśród wyróżnionych znalazły się także nauczycielki z miejskich szkół w Bełchatowie: Lucyna Kosakowska (nauczyciel jęz. polskiego w SP 12), Ilona Pietruszka (ucząca matematyki w SP 12) oraz Bożena Konieczna (nauczyciel geografii w SP 13). Z kolei nagroda Łódzkiego Kuratora Oświaty powędrowała do byłej dyrektor Przedszkola Samorządowego nr 7 – Urszuli Wilk.


- Pragnę wszystkim Państwu podziękować za ogromną pracę, jaką wykonujecie w swoich szkołach każdego dnia. Edukacja i nauka, bezpieczeństwo i krzewienie kultury lista zadań i działań, jakie realizujecie, jest niezwykle długa. Z okazji Dnia Edukacji Narodowej życzę wielu sukcesów zawodowych, satysfakcji i szczęścia osobistego – podkreślał Wicewojewoda Łódzki Karol Młynarczyk.

 

>>> Zobacz fotorelację z uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej w Gigantach Mocy


O tym, jak ważną rolę w historii polskiej oświaty odegrała Komisja Edukacji Narodowej przypomniał Waldemar Flajszer, Łódzki Kurator Oświaty. – 248 lat temu, 14 października 1773 roku, Sejm Powołał Komisję Edukacji Narodowej, która na stulecia zapisała się w historię Polski. Stworzony przez nią system powszechnego nauczania - swoisty promyk nadziei - był rewolucyjny i stał się podstawą podobnych systemów w innych państwach europejskich – podkreślał kurator.


Przypomnijmy, że Dzień Edukacji Narodowej wprowadzono w 1982 r. w miejsce obchodzonego wcześniej Dnia Nauczyciela. W artykule 74 ustawy Karta nauczyciela zapisano: "W dniu rocznicy utworzenia Komisji Edukacji Narodowej, 14 października każdego roku, obchodzony będzie Dzień Edukacji Narodowej. Dzień ten uznaje się za święto wszystkich pracowników oświaty i jest wolny od zajęć lekcyjnych".

 

AP

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl