Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Bal studniówkowy maturzyści tradycyjnie rozpoczęli polonezemBal studniówkowy maturzyści tradycyjnie rozpoczęli polonezem

 

Maturzyści mogą już oficjalnie odliczać dni do matury. Za nimi bowiem bal studniówkowy, na którym bawili się w sobotę, 7 stycznia. Był tradycyjny polonez, podziękowania i życzenia, a później zabawa do białego rana.


Na symboliczne sto dni przed maturą uczniowie najstarszych klas miejskiego III Liceum Ogólnokształcącego bawili się na tradycyjnym balu. W sobotę, 7 stycznia, wspólnie świętowało blisko 80 maturzystów oraz ich osoby towarzyszące, nauczyciele i zaproszeni goście. Po oficjalnym przywitaniu uczniowie słowami swojego patrona – Adama Mickiewicza – zaprosili do poloneza. Później przyszedł czas na podziękowania dla dyrekcji, wychowawców, nauczycieli oraz rodziców. Były także życzenia dla samych abiturientów, które złożyła m.in. prezydent Bełchatowa Mariola Czechowska.

 


- Drodzy Maturzyści. W imieniu swoim oraz pana wiceprezydenta Dariusza Matyśkiewicza pięknie dziękuję za zaproszenie na tę ważną dla Was uroczystość. Za kilkanaście tygodniu podejdziecie do matury. Jestem przekonana, że ten egzamin zakończy się sukcesem. Duża część Waszej licealnej nauki przypadła na czas pandemii COVID-19 i wtedy to zdaliście trudny egzamin z dojrzałości i odpowiedzialności. Dzięki zaangażowaniu nauczycieli, Waszych rodziców i Was samych pokazaliście, że można zdobywać wiedzę w trybie nauki zdalnej. A dziś jest taki wieczór, który pamięta się do końca życia. Dlatego cieszcie się sobą, bawcie się wspaniale. Życzymy fantastycznej zabawy - powiedziała podczas balu prezydent Mariola Czechowska.


W świecie dorosłych maturzystów powitała również dyrektor III LO Ewa Mękarska, która życzyła im przede wszystkim dobrej zabawy. - Za sto dni podejdziecie do jednego z najważniejszych egzaminów w Waszym życiu. Egzaminu, który w dużej mierze zadecyduje o Waszej przyszłości i będzie stanowił o tym, jak potoczą się Wasze dalsze losy. Ale to wszystko dopiero za przysłowiowe sto dni. Dziś jest studniówka – czas zabawy. Tak więc bawcie się – dodała dyrektor Mękarska.


Po części oficjalnej, przyszedł czas na taneczne szaleństwo na parkiecie. Zabawa, która z pewnością na długo zostanie w pamięci tegorocznych maturzystów, trwała do białego rana.

 

>>> Zobacz fotogalerię: Studniówka III LO 2023


Teraz przed uczniami czterech ostatnich klas III LO czas intensywnej nauki. Do pierwszego pisemnego egzaminu maturzyści przystąpią dokładnie za 114 dni, czyli 4 maja. Tego dnia sprawdzana będzie ich wiedza z języka polskiego. Dzień później zmierzą się natomiast z matematyką, a 6 maja – z językiem angielskim. W późniejszych dniach zaplanowano egzaminy pisemne i ustne z kolejnych przedmiotów. Wyniki tegorocznych matur poznamy 7 lipca.

 

AP

 

Życzenia dobrej zabawy maturzystom złożyła m.in. prezydent Bełchatowa Mariola CzechowskaŻyczenia dobrej zabawy maturzystom złożyła m.in. prezydent Bełchatowa Mariola Czechowska

 

Po udanej studniówkowej zabawie, teraz czas przygotowań do egzaminu maturalnegoPo udanej studniówkowej zabawie, teraz czas przygotowań do egzaminu maturalnego

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2023

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl