Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

 

Ponad 5 tys. uczniów miejskich szkół rozpoczyna wakacjePonad 5 tys. uczniów miejskich szkół rozpoczyna wakacje


Rok szkolny 2018/2019 dobiegł końca. Po niespełna 10 miesiącach wytężonej pracy uczniowie i nauczyciele udali się na zasłużony wypoczynek. W związku ze zmianą daty zakończenia nauki z 21 na 19 czerwca tegoroczne wakacje wydłużą się o dwa dni.

 

W środę, 19 czerwca, rozpoczynają się upragnione przez uczniów wakacje. W miejskich placówkach świadectwa ukończenia kolejnej klasy odebrało ponad 4,5 tys. uczniów szkół podstawowych, 482 gimnazjalistów i 205 licealistów z Mickiewicza.


Podczas uroczystych akademii, w obecności rodziców, przedstawicieli władz miasta i zaproszonych gości, uczniowie odebrali nie tylko cenzurki, ale również nagrody i dyplomy za liczne osiągnięcia naukowe, sportowe czy artystyczne. Były gratulacje i słowa uznania. Nie zabrakło też podziękowań dla wychowawców i nauczycieli za ich pracę oraz zaangażowanie w kształtowanie młodego pokolenia.


Przypomnijmy, że był to rok szczególny, mury szkół opuścili bowiem ostatni gimnazjaliści. Tym samym po dwudziestu latach funkcjonowania gimnazja przestają istnieć, a przeprowadzana reforma oświaty wchodzi w kolejną fazę realizacji.

 

Podwójny rocznik - bo tak się mówi o tegorocznych ósmoklasistach i gimnazjalistach – mimo wielu obaw doskonale odnalazł się w zaistniałej sytuacji. O tym, do której szkoły średniej będą chodzić od września, uczniowie dowiedzą się 16 lipca. Wtedy bowiem – zgodnie z harmonogramem – zakończyć się ma rekrutacja.


Wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom placówek oświatowych życzymy radosnych oraz bezpiecznych wakacji.

 

>>> Galeria zdjęć - zakończenie roku szkolnego ósmoklasistów  w SP nr 8

>>> Galeria zdjęć - zakończenie roku szkolnego ósmoklasitów w SP nr 3 i 12


KZB

 

Z końcem roku szkolnego 2018/2019 gimnazja przestają istniećZ końcem roku szkolnego 2018/2019 gimnazja przechodzą do historii

 

Nagrody, dyplomy, gratulacje i wpisy do księgi pamiątkowej - takich chwil nigdy się nie zapominaNagrody, dyplomy, gratulacje i wpisy do księgi pamiątkowej - takich chwil nigdy się nie zapomina

 

Na zakończenie roku uczniowie przygotowali ciekawe i pełne humoru przedstawienia artystyczneNa zakończenie roku uczniowie przygotowali ciekawe i pełne humoru przedstawienia artystyczne

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl