Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Dwie miejskie placówki – SP nr 8 i PS nr 9 znalazły się w gronie laureatów ministerialnego konkursu „Mam 6 lat”. Bełchatowskie placówki przygotowały najlepsze projekty z całego województwa!

 

Bełchatów trzykrotnie został wyróżniony w wojewódzkim etapie konkursu „Mam 6 lat”. Zabawę, dla przedszkoli i podstawówek, po raz trzeci ogłosił Minister Edukacji Narodowej. Spośród 75 prac, które wpłynęły z różnych placówek z województwa łódzkiego, najlepsze – w dwóch kategoriach na trzy, okazały się projekty przygotowane właśnie przez Bełchatów. Pierwsze miejsce w kategorii „Rada Rodziców szkoły podstawowe” wywalczyła „ósemka”. Wśród przedszkoli najwyższe noty uzyskała, zaś bełchatowska „dziewiątka”. Obydwa projekty będą teraz rywalizować w etapie ogólnopolskim konkursu. Finał, czyli wybór najciekawszych projektów z całej Polski już w maju.

 

Aby wziąć udział w konkursie trzeba było przygotować projekt promujący działania i inicjatywy placówek i rad rodziców, pomagające sześciolatkom przyjaźnie adaptować się w szkole. Miały one także upowszechniać inicjatyw popularyzujące aktywny styl życia, bezpieczeństwo i zdrowie wśród najmłodszych. Mamy uczniów SP nr 8 – Magdalena Krakowiecka i Iwona Brandt przygotowały film zatytułowany „Sześciolatek w przyjaznej szkole. Witajcie w naszej bajce”. W materiale panie pokazały jak w „ósemce” czują się maluchy i jak spędzają w niej czas. Nie zabrakło więc scen z Orlika, nowoczesnego placu zabaw czy radosnego kącika. Zdobyty laur to ogromne wyróżnienie dla szkoły. Pokazuje on, że placówka jest przygotowana i dostosowana do potrzeb najmłodszych uczniów. Z drugiej zaś strony wskazuje na dobrze wykonaną pracę i udaną współpracę między szkołą, a radą rodziców. „Ósemka” jako jedyna szkoła w woj. łódzkim otrzymała także drugą nagrodę. Ośmioosobowy zespół z klasy II c w składzie: Natalia Brandt, Nikola Janowska, Iga Kołatek oraz Dominik Krawczyk, Maja Łukaszewska, Kinga Owczarek, Julia Przybyła i Karol Szewczyk zdobył trzecie miejsce w kategorii „uczniowie”. Mali bełchatowianie zaprojektowali album „Mam 6 lat i jestem aktywny”, w którym każdy z nich przedstawia, jak wspomina swój czas w pierwszej klasie. Karty książki ilustrują umiejętności jakie zdobyli do tej pory, czego się nauczyli, jakie mają pasje. Wszystko w kolorowej oprawie.

 

Bełchatowska „dziewiątka” została zaś nagrodzona za projekt ,,Wszystko zaczyna się w przedszkolu" pokazujący, jak przedszkole współpracuje ze szkołą – by przejście maluchów z jednej placówki do drugiej było łagodne i przyjazne. Rada rodziców przygotowała prezentację multimedialną, w której każdy slajd opowiadał o działaniach edukacyjnych podejmowanych przez placówkę, programach dodatkowych czy różnorodnych działaniach wychowawczych. Zespół stworzył także książkę artystyczną – jej strony, podobnie jak w prezentacji, były poświęcone różnorodnym działaniom realizowanym przez naszą placówkę.

 

Zadowolenia z osiągnięć miejskich placówek nie kryje prezydent Marek Chrzanowski: „Niezmiernie cieszy mnie wsparcie i zaangażowanie rodziców w działania na rzecz ułatwienia przygotowania sześciolatków do edukacji szkolnej. Wiedza oraz doświadczenie, jakie nabyliście Państwo aktywnie uczestnicząc w życiu placówki, do której chodzą Wasze dzieci powinny stać się dobrą praktyką, a podejmowane działania – wzorem współpracy rodziców i szkoły”.

 

 

Autor: AD-A
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Fot. SP nr 8

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl