Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Konkursowe zmagania uczniów śledził wiceprezydent Łukasz PolitańskiKonkursowe zmagania uczniów śledził wiceprezydent Łukasz Politański

 

„Dwunastka” była gospodarzem dwóch konkursów skierowanych do uczniów szkół podstawowych. Pierwszy dotyczył autorskich spektakli profilaktycznych, drugi natomiast wiedzy o naszym mieście i regonie.


Głównym celem IV Powiatowego Konkursu Spektakli Profilaktycznych „Rozsądni i Bezpieczni”, który patronatem honorowym objęła prezydent Mariola Czechowska, była promocja zdrowego, wolnego od nałogów i przemocy życia. I to właśnie w tej tematyce utrzymane były autorskie przedstawienia, które przygotowało 7 grup teatralnych ze szkół podstawowych. Młodzi aktorzy pokazali, że teatr to doskonały pomysł, aby w ciekawy i niebanalny sposób mówić o często trudnych sprawach. Główną nagrodę zdobyli uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej. Drugie miejsce przypadło uczniom SP nr 13, a trzecie ZSP nr 9. Jury zdecydowało również o przyznaniu równorzędnych czwartych miejsc zespołom z „Jedynki”, „Trójki”, „Czwórki” oraz SP w Kleszczowie.


Drugie wydarzenie, które odbyło się w Szkole Podstawowej nr 12, to XVII Powiatowy Konkurs Wiedzy Regionalnej „Bełchatów – moje zielone miasto”. Udział w nim wzięło dziesięć drużyn ze szkół podstawowych. Trzecioklasiści udowodnili, że o naszym mieście i regionie wiedzą niemal wszystko. Był test wiedzy, nie brakowało także zadań plastyczno-artystycznych. Najlepiej ze wszystkimi zadaniami poradzili sobie uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Bełchatowie, drugie miejsce zajęli przedstawiciele bełchatowskiej „Ósemki”, trzecie natomiast drużyna z Kluk.


Zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom obydwu konkursów serdecznie gratulujemy.

 

AP

 

W konkursie wiedzy o mieście i regonie udział wzięło 10 drużynW konkursie wiedzy o mieście i regonie udział wzięło 10 drużyn uczniów klas trzecich

 

Uczniowie przedstawili swoje autorskie spektakle dotyczące profilaktykiUczniowie przedstawili swoje autorskie spektakle dotyczące profilaktyki

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2023

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl