Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu
×

Błąd

[SIGPLUS_EXCEPTION_SOURCE] Image source is expected to be a full URL or a path relative to the image base folder specified in the back-end but Galeria SP 5 ekologia is neither a URL nor a relative path to an existing file or folder.

Wycieczki, konkursy z nagrodami, zajęcia promujące ideę dbania o środowisko - to tylko niektóre przedsięwzięcia, jakie w ramach edukacji ekologicznej były organizowane w Szkole Podstawowej nr 5 w Bełchatowie. Program „Nasza Planeta Ziemia” współfinansowany przez WFOŚIGW w Łodzi oraz Miasto Bełchatów – bo o nim mowa, był realizowany w placówce przez kilka miesięcy. 25 października br. społeczność „piątki” uroczyście zakończyła projekt i podsumowała jego efekty.

 

W imprezie zamykającej całe przedsięwzięcie udział wzięli nie tylko uczniowie SP nr 5, ale także innych miejskich podstawówek. „Na zakończenie projektu przygotowaliśmy konkursy – oczywiście o tematyce ekologicznej. Na uczestników zabawy czekał konkurs plastyczny zatytułowany „Jak dbam o przyrodę”, wiedzowy, któremu towarzyszyło hasło „Czy znasz rośliny i zwierzęta?” i mody śmieciowej. Konkursy odbywały się jednocześnie – każda grupa pracowała nad swoim projektem” - mówi Anna Janiszewska, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 w Bełchatowie dodając, że podczas wykonywania zadań uczniowie wykazali się ogromną wiedzą i umiejętnościami. Spośród wszystkich prac plastycznych, jury najbardziej spodobała się przygotowana przez Katarzynę Kowalską z SP nr 9. Drugie miejsce przypadło Jakubowi Zarzyckiemu (SP nr 13), zaś trzecie Julicie Banaszczyk (SP nr 4). W konkursie wiedzowym I miejsce zajął zespół z SP nr 13 w składzie: Bartosz Musiał i Anna Kostusiak. Na miejscu drugim uplasowali się Zuzanna Stępień i Nikola Borowczyk z SP nr 4. Trzecią lokatę wywalczyli: Maja Banaszczyk i Krystyna Wesołowska z SP nr 12. Najlepszy strój – w ramach konkursu „moda śmieciowa”, przygotowały dziewczęta z SP nr 13: Julia Kęsy, Martyna Zielińska i Maja Szafrańska. Za nimi znalazły się uczennice Szkoły Podstawowej nr 9: Małgorzata Czapla, Alicja Rupieta i Julia Janda. Jako trzecie na podium stanęły: Jagoda Berencz, Izabela Opala i Klaudia Robak z SP nr 3. Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

 

Konkursy ekologiczne to nie jedyne zadania realizowane w ramach projektu. „Dzięki dofinansowaniu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi oraz wkładu własnego pochodzącego z portfela Miasta Bełchatowa zakupiliśmy pomoce dydaktyczne, dzieciaki wzięły udział w kilku wycieczkach – zwiedziły m.in. ZOO Safari w Borysowie, Ogród Botaniczny i Palmiarnię w Łodzi, Niebieskie źródła w Tomaszowie Mazowieckim, a także bunkry z okresu II wojny światowej w Konewce, Skansen rzeki Pilicy, ruiny zamku w Inowłodzu oraz Groty Nagórzyckie” - podsumowuje dyrektor Anna Janiszewska. W ramach projektu w szkole odbyły się także cykl zajęć ekologicznych, podczas których uczniowie m.in. zdobywali wiedzę o otaczającej na przyrodzie, wykonywali różnorodne doświadczenia i prace plastyczne.

{nomultithumb}

 


 

Nasza Planeta Ziemia - projekt edukacji ekologicznej w Szkole Podstawowej nr 5

w Bełchatowie”

Wartość ogólna zadania – 27.000,00 zł

Wartość dofinansowania z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi – 24.000,00 zł

Wartość dofinansowania z Urzędu Miasta Bełchatowa - 3.000,00 zł

 

 

 

Warning: No images in specified directory. Please check the directoy!

Debug: specified directory - https://www.belchatow.pl/images/Galeria SP 5 ekologia

 

 

Autor, zamieściła: AD-A

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2023

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl