Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

 Prezydent Mariola Czechowska życzyła studentom UTW aktywnego udziału w zajęciachPrezydent Mariola Czechowska życzyła studentom UTW aktywnego udziału w zajęciach

 

Studenci bełchatowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku uroczyście rozpoczęli nowy rok akademicki. PO uroczystym odśpiewaniu hymnu „Gaudeamus igitur”, słuchacze I roku z rąk prezydent Marioli Czechowskiej oraz wicemarszałka Zbigniewa Ziemby odebrali legitymacje studenckie.


W nowym roku akademickim 2022/2023 w Uniwersytecie Trzeciego Wieku, który przy Miejskim Centrum Kultury działa już 17 rok, uczyć się będzie 307 bełchatowskich seniorów. Uniwersytet z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością, a studencka brać stale się powiększa. W tym roku dołączyło do niej 63 nowych słuchaczy. W uroczystości w MCK PGE Gigantach Mocy odebrali oni studenckie legitymacje z rąk prezydenta Bełchatowa Marioli Czechowskiej.


- Inauguracja roku akademickiego zbiegła się z Dniem Edukacji Narodowej. To święto ludzi z wielką pasją, a Państwo taką właśnie pasję nauki w sobie macie. Jestem z Państwa niezwykle dumna. Na ten nowy rok akademicki życzę Państwu realizacji wszelkich planów i zamierzeń, aktywnego udziału we wszystkich zajęciach – mówiła podczas uroczystości prezydent Czechowska.


W trakcie inauguracji rozpoczęcie nowego roku akademickiego ze studentami UTW świętował również wiceprezydent Bełchatowa Łukasz Politański, a najlepsze zyczenia żakom złożył Wicemarszałek Województwa Łódzkiego Zbigniew Ziemba. – Aby ten rok, który dzisiaj wspólnie rozpoczynamy, był czasem mądrych doświadczeń, ciekawych doznań i relacji międzyludzkich, rozwoju pasji życiowych, poszukiwań – zarówno tych intelektualnych, jak i artystycznych. Głęboko wierzę w to, że ten czas właśnie tak wykorzystacie – podkreślał wicemarszałek Ziemba.


Teraz przed studentami kilka miesięcy wspólnej edukacji, różnorodnych zajęć, ciekawych wykładów i innych wydarzeń. Nauka języków obcych, warsztaty taneczne, plastyczne, wokalne, fotograficzne oraz informatyczne – to tylko niektóre z zaplanowanych zajęć. Studenci UTW mogą również zapisać się na zajęcia sportowe. Do wyboru mają m.in. pilates, basen, jogę, gimnastykę korekcyjną albo streaching. Działać też będzie sekcja turystyczna, nie zabraknie spotkań psychologicznych i zajęć z rozwoju osobistego. To jednak nie wszystko. – Z myślą o naszych studentach w Miejskim Centrum Kultury powstał Filmowy Klub Seniora. W tym roku poszerzyliśmy także naszą ofertę o kolejne zajęcia. Mowa o Klubie miłośników książek „Poczytaj, porozmawiaj” czy grupie kulinarnej. W planach mamy także serię wykładów, których tematyka oscylować będzie wokół historii - powiedziała Agnieszka Bielska, koordynator bełchatowskiego UTW.

 

O tym, jak ważnym miejscem dla bełchatowskich seniorów jest Uniwersytet Trzeciego Wieku mówią sami słuchacze. – Uniwersytet to dla mnie drugie życie. Emerytura -emeryturą, wnuki – wnukami, ale pewne dni w tygodniu są tylko dla mnie. Można tutaj wiele dla siebie zrobić i każdy znajdzie coś, co go interesuje. Jest gimnastyka, którą uwielbiam, jest chór, który kocham, uczymy się rękodzieła, także jedni od drugich - mówi z uśmiechem Elżbieta Kielanowska, która studentką jest już od kilku lat.

 

>>> Zobacz fotogalerię: Inauguracja roku akademickiego 2022/2023 UTWWszystkim studentom Uniwersytetu Trzeciego Wieku życzymy owocnej nauki, a także wielu nowych doświadczeń, niezapomnianych wrażeń i radości na każdy dzień.

 

AP

 

W tym roku akademickim naukę w UTW rozpoczęło ponad 60 nowych studentówW tym roku akademickim naukę w UTW rozpoczęło ponad 60 nowych studentów

 

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl