Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu
×

Błąd

[SIGPLUS_EXCEPTION_SOURCE] Image source is expected to be a full URL or a path relative to the image base folder specified in the back-end but ekoPs4 is neither a URL nor a relative path to an existing file or folder.
[SIGPLUS_EXCEPTION_SOURCE] Image source is expected to be a full URL or a path relative to the image base folder specified in the back-end but ekoPs6 is neither a URL nor a relative path to an existing file or folder.

Maluchy z czterech miejskich przedszkoli podsumowały przedsięwzięcia, jakie w ramach edukacji ekologicznej realizowały przez kilka ostatnich miesięcy.Wycieczki, konkursy z nagrodami, ekologiczne zabawy badawcze, a także specjalne zajęcia, zakup pomocy dydaktycznych oraz zagospodarowanie terenu wokół placówki – to tylko niektóre przedsięwzięcia realizowane przez miejskie przedszkola w ramach edukacji ekologicznej. Wszystko dzięki konkursom organizowanym przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi, w które placówki prowadzone przez Miasto angażują się chętnie.

W 2013 roku programy ekologiczne realizowały wszystkie miejskie przedszkola oraz Szkoła Podstawowa nr 5. Ponadto Przedszkole Samorządowe nr 8 pozyskało dofinansowanie na realizację zadania z zakresu ochrony przyrody i krajobrazu, zaś wniosek Samorządowego Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 wygrał w konkursie pn. "Moja wymarzona ekopracownia". Łączna wartość dofinansowania, które zostało pozyskane właśnie z WFOŚiGW w roku 2013 to ponad 245 tys. zł. Wkład własny – 37 550 tys. zł zabezpieczyło Miasto.


>>> Czytaj więcej o zielonej edukacji w bełchatowskich przedszkolach i szkołach

Swoje ekologiczne działania placówki podsumowały podczas specjalnych spotkań. W środę, 8 stycznia uroczyście projekt zakończyły cztery miejskie przedszkola – nr 1, nr 3, nr 4 i nr 6. Spotkania były także okazją do podziękowania i nagrodzenia maluchów biorących udział w projekcie. Nie zabrakło także wystaw, gdzie były prezentowane wszystkie ekologiczne osiągnięcia przedszkolaków. Dzieci przygotowały także przedstawienia, których tematyka była oczywiście związana z ekologią. „Bełchatów jest liderem w zakresie ekologii. Porównując działania innych przedszkoli i szkół z terenu województwa łódzkiego, należy przyznać, że Bełchatów wyróżnia się szczególnie. Prym wiedzie nie tylko w zakresie dziań z zakresu edukacji ekologicznej, ale także w projektach inwestycyjnych poprawiających stan środowiska. Cieszę się, że pieniądze, które trafiły do bełchatowskich placówek oświatowych zostały dobrze wykorzystane. Warto inwestować w dzieciaki, bowiem taka inwestycja zwraca się trzykrotnie. Wierzę, że wszystkie zrealizowane projekty przyniosą wiele dobrego” - powiedział Andrzej Czapla, Zastępca Prezesa Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi, który uczestniczył w spotkaniach wieńczących projekty. Zadowolenia z realizacji takich projektów nie kryją również nauczyciele i dyrektorzy placówek „To niezwykle istotne, by od najmłodszych lat uczyć się dbania o środowisko naturalne dlatego przygotowaliśmy projekt edukacyjny, którego realizacja była możliwa dzięki wsparciu pozyskanemu ze źródeł zewnętrznych. To nasz pierwszy projekt, ale z pewnością nie ostatni, bowiem tego typu działania przynoszą ogromne korzyści. Dzieci najlepiej wzbogacają swoją wiedzę, właśnie poprzez zajęcia praktyczne, wycieczki, obserwację. Bezpośrednio obserwują także świat i uczą się poszanowania środowiska naturalnego” - mówi Izabela Czaja, Dyrektor Przedszkola Samorządowego nr 1.

Warto przypomnieć, że nasze miasto znalazło się w gronie wzorcowych Beneficjentów Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Bełchatów został laureatem w kategorii „Efektywny Samorząd – Gmina Miejska” i trafiła na ręce prezydenta Marka Chrzanowskiego w grudniu 2013 roku. „Nagroda została przyznana m.in. za aktywny udział w projektach ekologicznych prowadzonych w miejskich placówkach oświatowych. Ogromnie nas cieszy, że tak wiele miejskich placówek chętnie angażuje się właśnie w takie działania. Dla przedszkoli i szkół to szansa na zdobycie pomocy dydaktycznych czy stworzenie nowoczesnych sal i ogrodów dla swoich uczniów. Dzięki projektom dzieci mogą uczestniczą w wielu różnorodnych wycieczkach krajoznawczych, spotkaniach i zajęciach. Wszystko zaś pobudza ich świadomość ekologiczną” - podsumowuje Janusz Mękarski, Wiceprezydent Miasta Bełchatowa.Autor: AD-A
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

PS1


PS3

PS4

Warning: No images in specified directory. Please check the directoy!

Debug: specified directory - https://www.belchatow.pl/images/ekoPs4

PS6

Warning: No images in specified directory. Please check the directoy!

Debug: specified directory - https://www.belchatow.pl/images/ekoPs6

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2023

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl