Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsEdukacja"Jaś i Małgosia" zaprasza na Drzwi Otwarte

„Jaś i Małgosia” zaprasza na Drzwi Otwarte

 

W przyszłym roku szkolnym miejskim żłobku na maluchy czekać będzie 75 miejscW przyszłym roku szkolnym w „Jasiu i Małgosi”na maluchy czekać będzie 75 miejsc

 

Na początku marca ruszy nabór do miejskiego żłobka. Na złożenie dokumentów rodzice maluchów będą mieli czas do 29 maja. Z pełną ofertą „Jasia i Małgosi” będzie można się zapoznać już w najbliższą sobotę, 29 lutego, podczas Dnia Otwartych Drzwi.

 

 

Tradycja, ponad czterdziestoletnie doświadczenie w opiece nad maluchami, pełen profesjonalizm i przyjazna atmosfera to tylko niektóre z zalet miejskiego żłobka. – Do naszej placówki przyjmujemy dzieci od 5 miesiąca do 3 roku życia. W przyszłym roku szkolnym, podobnie zresztą jak teraz, do dyspozycji mieć będziemy w sumie 75 miejsc w trzech grupach wiekowych. Do najmłodszej zapisujemy maluszki od 5 do 18 miesiąca życia. Druga grupa to dzieci od 1,5 roku do 2,5 lat, z kolei w trzeciej są nasze starszaki, czyli – 2,5- i 3-latki – mówi Anna Majchrzak, dyrektor bełchatowskiego żłobka „Jaś i Małgosia”.

Wybór żłobka to dla rodziców bardzo ważna sprawa. – Mamy tego świadomość, dlatego też, zanim na dobre ruszy rekrutacja, zapraszamy wszystkich zainteresowanych na Dzień Otwartych Drzwi. Będzie można poznać opiekunki, zobaczyć poszczególne sale i topografię placówki, a także porozmawiać na każdy temat związany z codziennym funkcjonowaniem naszego żłobka – mówi dyrektor Majchrzak. Spotkanie rodziców, dzieci i pracowników żłobka odbędzie się w najbliższą sobotę, 29 lutego, w godz. 11.00-13.00.

Dlaczego „Jaś i Małgosia”?

Za wyborem miejskiego „Jasia i Małgosi” przemawia wiele argumentów. Jednym z nich jest preferencyjne czesne. W roku szkolnym 2020/2021, podobnie jak w bieżącym, w zależności od dochodu wahać się ono będzie od 200 do 300 zł miesięcznie. Do tego trzeba doliczyć dzienną stawkę za wyżywienie – 8 zł. Co ważne, rodzice samotni wychowujący dziecko i posyłający do placówki więcej niż jedną pociechę mogą liczyć na obniżenie opłat. Miejski żłobek preferuje także Bełchatowską Kartę Rodziny.

Atrakcyjne zajęcia ogólnorozwojowe, nauka samodzielności i kreatywności to kolejne zalety „Jasia i Małgosi”. – Od lat stawiamy na właściwą opiekę, wychowanie i edukację maluchów. Każdego dnia pod okiem troskliwych cioć dzieci poznają świat, nabywają nowych umiejętności, bawiąc się, uczą i rozwijają – mówi dyrektor Anna Majchrzak. Pomocne w tym są również zajęcia logopedyczne, rytmiczne czy z języka angielskiego.

 

Dla rozwoju najmłodszych równie istotne jest właściwe żywienie. Dlatego też kuchnia to ważne miejsce w miejskim żłobku. To tam każdego dnia przygotowywane są nie tylko pyszne, ale też zdrowe potrawy dla dzieci. Wykorzystywane są do tego tylko produkty pochodzące z pewnego źródła. Menu układane jest na cały tydzień. – By mieć stuprocentową pewność, że wszystko jest na jak najwyższym poziomie, często konsultujemy się z Instytutem Żywności i Żywienia w Warszawie, bierzemy też udział w szkoleniach i kursach organizowanych przez Ogólnopolskie Stowarzyszenia Publicznych i Niepublicznych Żłobków i Klubów Dziecięcych – tłumaczy dyrektor Majchrzak. Spokojni mogą być również rodzice dzieci z alergiami pokarmowymi. Żłobek respektuje bowiem indywidualne zalecenia żywnościowe dla maluchów.

 

Jak zapisać dziecko do miejskiego żłobka?

Zapisy do placówki przy ul. 1 Maja 7 rozpoczną się 2 marca i potrwają do 29 maja. W tym czasie rodzice powinni złożyć w sekretariacie żłobka wypełnioną kartę zgłoszeniową i dołączyć stosowne oświadczenia. Wszystkie dokumenty dostępne są na miejscu w placówce, można je też pobrać, podobnie jak cały regulamin rekrutacyjny, ze strony internetowej www.zlobek.belchatow.pl.

Zasady rekrutacji są takie same jak w latach ubiegłych. W pierwszej kolejności przyjmowane będą dzieci mieszkające w Bełchatowie, wychowywane przez samotnych lub/i dotkniętych niepełnosprawnością rodziców, a także te z rodzin zastępczych. Ponadto pod uwagę brane będzie to, czy oboje rodzice pracują i czy do placówki uczęszcza rodzeństwo malucha. Po zakończeniu procesu rekrutacji rodzice zostaną indywidualnie poinformowani o tym, czy dziecko zostało zakwalifikowane.

KZB

 

Opieka, zabawa i edukacja najmłodszych na to m.in. od lat stawia miejski żłobekOpieka, zabawa i edukacja najmłodszych – na to m.in. od lat stawia miejski żłobek