Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsEdukacjaJak nowocześnie uczyć? Konferencja oświatowa

Jak nowocześnie uczyć? Konferencja oświatowa

O nowoczesnych trendach w szkolnictwie, a także jak uczyć za pomocą aplikacji mobilnych i innych technologii rozmawiano w Gigantach Mocy. Konferencja „Innowacje w edukacji – Trendy 2018” to pierwsze tego typu przedsięwzięcie w Bełchatowie. Nauczyciele i nie tylko mieli okazję, aby w jednym miejscu wysłuchać kilku prelegentów, a także wziąć udział w specjalnie przygotowanych warsztatach.

 

To pierwsze tego typu przedsięwzięcie w PGE Gigantach Mocy. Konferencję, która odbyła się w piątek, 9 marca wspólnie zorganizowali: Miejskie Centrum Kultury i miasto. Z zaproszenia skorzystało prawie stu nauczycieli i nie tylko. A było warto, bowiem wśród prelegentów znalazło się wielu znawców tematu. Ze swoimi wykładami m.in. wystąpiła Anna Grąbczewska – prezes Fundacji Uniwersytet Dzieci, która na co dzień wspiera merytorycznie nauczycieli oraz od 2007 roku organizuje działalność pierwszego, największego, bo działającego w 30 uczelniach wyższych w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu i Olsztynie – uniwersytetu dzieci, Anna Sowińska – doświadczoną nauczycielkę i metodyczkę, autorkę programów edukacyjnych, podręczników i pomocy dydaktycznych, terapeutkę i animatorkę pedagogiki zabawy czy Monika Wiśniewska – dyrektor toruńskiego centrum nauki, działającego pod nazwą Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, jednocześnie sekretarz Porozumienia SPiN Społeczeństwo i Nauka, zrzeszającego centra nauki i ośrodki edukacji nieformalnej w całej Polsce. O nowych technologiach podczas konferencji opowiedzili m.in.:  Filip Żyro – redaktor serwisu Technologie.ngo.pl oraz Patryk Betcher z Fundacji  Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego oraz Sylwia Żółkiewska- wielbicielka i propagatorka aplikacji mobilnych.

 

Oprócz wykładów organizatorzy konferencji przygotowali też warsztaty. Pierwsze z nich były poświęcone metodzie design thinking, czyli coraz bardziej popularnej technice tworzenia innowacji. Uczestnicy spotkania nie tylko dowiedzieli się co to takiego, ale także jak ją stosować w dydaktyce. O tajnikach design thinking  opowiedzieli wykładowczynie Politechniki Łódzkiej: Dorota Bociąga i Anna Laska-Leśniewicz. Będzie też coś dla amatorów robotyki i kodowania. Trener robotyki – Grzegorz Troszyński, który zresztą od lat współpracuje z Gigantami Mocy, poprowadzi warsztaty „Co robot robi w szkole?”. Uczestnicy tego spotkania uczyli się m.in. o zastosowaniu robotów edukacyjnych mBot i środowiska Scratch w nauce programowania w klasach IV-VII.

 

 

AD-A