Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego im. A. Mickiewicza wygrali dla szkoły mobilną pracownię komputerowąUczniowie z Liceum Ogólnokształcącego im. A. Mickiewicza wygrali dla szkoły mobilną pracownię komputerową

Uczniowie klas II z liceum im. Adama Mickiewicza reprezentowali szkołę w konkursie „Fundusze norweskie – O tym się wie”. Praca przygotowana przez młodzież przy współpracy z nauczycielami znalazła uznanie kapituły, a placówka wzbogaciła się o mobilną pracownię komputerową.    

 

Konkurs polegał na opracowaniu przez drużynę pracy plastycznej, stworzonej dowolną techniką cyfrową (strona www, aplikacja, wideo, grafika etc.), ilustrującej Fundusze Norweskie i EOG, ich wkład w rozwój ekonomiczny i społeczny Polski i/lub państw-darczyńców tych funduszy.

 

III LO im. A. Mickiewicza w Bełchatowie  reprezentowali Daria Metelska, Małgorzata Błachowicz, Daria Napart, Janusz Nawrot i Wojciech Słok. Koordynatorkami projektu były nauczycielki Anna Smoleń, Lidia Paduszyńska i Małgorzata Załęczna.

 

Uczniowie zbierali wszelkie ciekawostki o krajach tworzących fundusz, czyli Islandii, Norwegii i Liechtensteinie oraz ich zasadach działania obszarów gospodarczych.

 

Dzięki  kompetencjom cyfrowym młodzieży, przygotowana praca zyskała uznanie w oczach kapituły konkursu.

 

- Zdjęcia zostały przez jedną z uczestniczek odwzorowane w specjalnym programie graficznym. Profile uczestników opracowano w formie ciekawych prezentacji przy użyciu narzędzi cyfrowych i programów graficznych. Po dwóch miesiącach pracy powstał projekt strony w szablonie Wordpress, który w etapie końcowym został nagrany jako film instruktażowy – mówi Małgorzata Załęczna wicedyrektor szkoły i koordynator projektu.  - Dodatkowo, by strona była jeszcze bardziej uniwersalna i mogła stanowić materiał dydaktyczny, wszystko zostało przez młodzież opracowane w językach angielskim i niemieckim – dodaje Małgorzata Załęczna.

 

Wyniki konkursu ogłoszono w czerwcu. Praca przygotowana przez  III LO im. Adama Mickiewicza wygrała w kategorii szkół ponadpodstawowych, a placówka otrzymała w nagrodę mobilną pracownię komputerową. W jej skład wchodzi 16 laptopów oraz szafka do ich przechowywania.  

 

W konkursie  "Fundusze Norweskiei EOG- o tym się wie" startowało 2 tys. szkół, a sto z nich zostało wyróżnionych. Przed bełchatowskimi laureatami jeszcze najprzyjemniejszy moment, czyli udział w uroczystej gali.

 

 

Do szkoły trafiło 16 laptopów III LO ma nową mobilną pracownię komputerową, dzięki udziałowi w konkursie

 

 

KR

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl