Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Uczniowie trzecich klas gimnazjalnych wzięli udział w konkursie „I ty możesz zostać Masterchefem!”. Patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Bełchatowa.

 

Uczniowie ostatnich klas szkół gimnazjalnych z Bełchatowa i powiatu bełchatowskiego wzięli udział w konkursie kulinarnym przygotowanym w ramach V Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery. Jego głównym celem była promocja szkolnictwa zawodowego wśród młodzieży. Zgodnie z regulaminem każde gimnazjum mogło wytypować jedną osobę, która miała za zadanie stworzenie przepisu kulinarnego na przystawkę z listy produktów przygotowanych przez organizatorów. „Tworząc przepis uczestnicy musieli brać pod uwagę kryteria, na podstawie których będzie on oceniany, a więc oryginalność przepisu oraz estetyka wykonania. Nad realizacją projektu czuwali pedagodzy szkolni” – mówi Agnieszka Kępińska z Klubu Pracy przy Ochotniczym Hufcu Pracy w Bełchatowie.

 

Do udziału w konkursie zgłosiło się siedmiu uczniów, w tym czterech z miejskich gimnazjów - Publicznego Gimnazjum nr 1, Publicznego Gimnazjum nr 2, Publicznego Gimnazjum nr 3 oraz Publicznego Gimnazjum nr 4. Na podstawie nadesłanych przepisów jury wyłoniło laureatów. Wśród zwycięzców znalazła się Martyna Adamczyk, uczennica PG nr 4 w Bełchatowie. Nagrody dla najlepszych uczestników kulinarnych zmagań zostały wręczone podczas II Festiwalu Smaków w ZSP nr 4.

 

Organizatorem konkursu była jednostki OHP w Bełchatowie wraz z Łódzką Wojewódzką Komendą OHP, Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną w Bełchatowie i Szkolnym Centrum Informacji Zawodowej w ZSP nr 4 w Bełchatowie.

 

Autor: AR

Zamieściła: AD-A

Fot. : KP przy OHP Bełchatów

 

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2023

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl