Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

W Samorządowym Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 oficjalnie otwarto „Ekopracownię Mickiewicz”. Sala przeszła gruntowny remont i została wyposażona w nowoczesny sprzęt.


„Mickiewicz” po raz kolejny zaangażował się w ekologiczne działania. Tym razem szkoła przygotowała projekt, w ramach którego powstała „Ekopracownia Mickiewicz”. 3 grudnia br. w uroczystym otwarciu pracowni wzięli udział przedstawiciele: władz miasta, zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Delegatury Kuratorium Oświaty w Piotrkowie Trybunalskim.
{nomultithumb}
Ekopracownia została przygotowana od podstaw. Szkoła przeprowadziła gruntowny remont sali – zmodernizowano oświetlenie, położono nową wykładzinę, odmalowano ściany. Kupiono nowe szafy, ławki, biurka oraz całe wyposażenie pracowni, w tym najnowocześniejszy sprzęt multimedialny – m.in. tablice interaktywne, projektor, laptop czy wizualizer. Projekt uwzględnił także zakupu wybranych pomocy naukowych w tym plansz, filmów, modeli itp. oraz innych niezbędnych sprzętów stanowiących wyposażenie w „Ekopracowni Mickiewicz”.

Pracownia działa już „pełną parą”. Zajęcia z biologii, chemii i fizyki odbywają się w nowej sali od 21 października br. Stosowanie różnorodnych pomocy dydaktycznych pozwala na uatrakcyjnienie lekcji, umożliwia uczniom pracę z nowymi programami, filmami edukacyjnymi i wirtualnymi podręcznikami. Nowa ekopracownia zostanie również wykorzystana do organizowania spotkań warsztatowych, konferencji z tematyką ekologiczną zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli.

Program przygotowany przez SZSO nr 2 znalazł się w gronie projektów wyróżnionych w konkursie pn. „Moja wymarzona ekopracownia”. Został nagrodzony dotacją z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi w wysokości 24 480, 00 zł. Wkład własny – 5 800,00 zł zabezpieczyło Miasto.

 


Zamieścił: TK
Autor: AR

Fot. SZSO nr 2

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2023

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl