Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Dodatkowy nabór do przedszkoli rozpocznie się 3 sierpnia Dodatkowy nabór do przedszkoli rozpocznie się 3 sierpnia

 

Od września do miejskich przedszkoli uczęszczać będzie blisko 1,5 tys. maluchów. By zapewnić opiekę wszystkim dzieciom w wieku 3-6 lat, prezydent Mariola Czechowska zdecydowała, że w PS nr 9 powstanie dodatkowy oddział. Kilka wolnych miejsc jest jeszcze w Ósemce. Wnioski w rekrutacji uzupełniającej przyjmowane będą od 3 do 21 sierpnia.

 

Spośród wszystkich przyjętych do miejskich przedszkoli ponad 400 maluchów pójdzie do nich po raz pierwszy. Najwięcej, bo 320, jest trzylatków. Zgłosiło się także 64 czterolatków, 18 pięciolatków i 19 sześciolatków. W sytuacji, gdy dziecko w pierwszym naborze nie dostało się do wybranej placówki, magistrat informował rodziców, w których przedszkolach są jeszcze wolne miejsca. Skorzystało z tego kilkanaście osób.

 

- Nabór pokazał, że chętnych do korzystania z dziewięciu publicznych placówek jest nieco więcej niż miejsc, którymi dysponujemy. Dlatego zdecydowałam, że od września zostanie uruchomiona dodatkowa grupa przedszkolna. Dzięki temu zapewnimy miejsca wszystkim dzieciom, które są w wieku 3-6 lat, mieszkają w Bełchatowie i wzięły udział w rekrutacji – tłumaczy Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa. - Cieszy mnie tak duże zainteresowanie naszymi przedszkolami. Od lat staramy się, by najmłodsi bełchatowianie nie tylko z przyjemnością chodzili do swoich placówek, ale również mieli w nich zapewnioną opiekę na jak najwyższym poziomie, a do tego harmonijny rozwój – dodaje prezydent Czechowska.

 

Nowy oddział powstanie w  Przedszkolu Samorządowym nr 9 na os. Dolnośląskim. Czeka w nim dwadzieścia miejsc. Wybór placówki, gdzie będzie się mieścić dodatkowy oddział nie był przypadkowy. Właśnie w Dziewiątce jest wolna sala, przystosowana już do potrzeb najmłodszych bełchatowian. Miasto planuje, aby w czasie wakacji przeszła ona jeszcze drobny remont, mowa m.in. o malowaniu i doposażeniu.

 

Kilka wolnych miejsc jest również w Ósemce. Nabór uzupełniający – zarówno do nowego oddziału, jak i do PS nr 8, ruszy 3 sierpnia. Wnioski będzie można składać drogą elektroniczną do 21 sierpnia. Wszystkie potrzebne dokumenty można pobrać ze strony internetowej wspomnianych placówek.

 

Pierwszeństwo w przyjęciu mają dzieci w wieku przedszkolnym. Magistrat nie wyklucza jednak, że będą także przyjmowane 2,5-latki. – Jeśli po naborze w placówkach zostaną jeszcze miejsca lub się one zwolnią w miarę możliwości będziemy rekrutować dzieci młodsze z listy rezerwowej – mówi Elwira Antońska, dyrektor Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Bełchatowa.  

 

Przypomnijmy, że w opiece nad dziećmi w wieku przedszkolnym pomocą służą też placówki niepubliczne, dotowane przez miasto. W nich zabezpieczonych jest ponad tysiąc miejsc.

 

KZB

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl