Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

 

Nowy oddział powstanie w Przedszkolu Samorządowym nr 9 Nowy oddział ma powstać w Przedszkolu Samorządowym nr 9

 

Powstanie dodatkowa grupa przedszkolna – zdecydowała prezydent Bełchatowa. Nowy oddział będzie działać od września w Przedszkolu Samorządowym nr 9. Dzięki temu miasto zapewni opiekę wszystkim bełchatowianom, którzy są w wieku przedszkolnym i są zainteresowani opieką przedszkolną.

 

Od nowego roku szkolnego z miejskich przedszkoli korzystać będzie ponad 1400 maluchów. Wśród nich jest blisko 400 nowoprzyjętych. Nabór pokazał, że chętnych do korzystania z dziewięciu publicznych placówek jest nieco więcej niż miejsc, którymi dysponuje miasto. Dlatego miasto zdecydowało, że od września zostanie uruchomiona dodatkowa grupa przedszkolna.

 

– Wychodząc naprzeciw potrzebom rodziców, podjęłam decyzję o utworzeniu dodatkowej grupy. Dzięki temu zapewnimy miejsca wszystkim dzieciom, które są w wieku przedszkolnym, czyli mają od 3 do 6 lat, mieszkają w Bełchatowie i wzięły udział w rekrutacji – tłumaczy Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa.

 

W nowym oddziale czeka na maluchy dwadzieścia miejsc. Do rodziców, których dzieci nie zostały przyjęte w pierwszej rekrutacji a mieszkają na terenie Bełchatowa, magistrat wysłał pismo z propozycją miejsca w nowym oddziale. Wśród nich głównie są trzylatki. Nie wykluczone jednak, że w dodatkowej grupie miejsce znajdą również dzieci młodsze. – Jeśli zostaną wolne miejsca, a wśród maluchów 2,5 letnich będą chętni do korzystania z opieki przedszkolnej, będziemy ich rekrutować. Zainteresowani rodzice na bieżąco powinni monitorować sytuację – mówi Elwira Antońska, dyrektor Wydziału Oświaty w bełchatowskimi magistracie.

 

Nowy oddział powstanie na os. Dolnośląskim – w  Przedszkolu Samorządowym nr 9. Właśnie w „dziewiątce” jest wolna sala, przystosowana już do potrzeb najmłodszych bełchatowian. Miasto planuje, aby w czasie wakacji przeszła ona jeszcze drobny remont, mowa m.in. o malowaniu i doposażeniu.

 

To już kolejny dodatkowy oddział przedszkolny, który powstał w ostatnich latach. – Cieszy nas, że rodzice obdarzają zaufaniem nasze placówki i je wybierają. Dokładamy wszelkich starań, aby miejskie przedszkola zapewniały maluchom, jak najlepsze warunki i opiekę – podsumowuje dyrektor Antońska.

 

 

AD-A

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl