Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

W związku z powrotem dzieci do szkół miasto organizuje dla nich dodatkowe zajęcia sportowe; fot. archiwumW związku z powrotem dzieci do szkół miasto organizuje dla nich dodatkowe zajęcia sportowe; fot. archiwum

 

We wszystkich miejskich szkołach podstawowych organizowane będą dodatkowe zajęcia sportowe dla najmłodszych. Część z nich prowadzona będzie w samych szkołach, część zaś na przyszkolnych orlikach. Dodatkowo miasto zorganizuje treningi lekkoatletyczne.

 


Nauka w szkole po kilku miesiącach nauczania zdalnego to dla dzieci duże wyzwanie. Chodzi nie tylko o ponowne wejście w tryb nauki stacjonarnej, ale także powrót do aktywności fizycznej. Pomóc w tym ostatnim mają dodatkowe zajęcia sportowe, jakie organizowane będą w każdej podlegającej miastu podstawówce.


Jeśli chodzi o szkoły nr 3, 5, 8 i 12, to zajęcia prowadzone będą na przyszkolnych orlikach, a prowadzić je będą pracujący na nich animatorzy. W przypadku zaś szkół nr 1, 4, 9 i 13, zajęcia będą się odbywać w samych placówkach. O tym, w jakie konkretnie dni i w jakich godzinach dzieci będą mogły dodatkowo poćwiczyć, informować będą bezpośrednio nauczyciele w szkołach.


Dodatkowo dzieci z klas 4-5 mogą wziąć udział w zajęciach lekkoatletycznych prowadzonych przez trenera BKL Łukasza Mantyka. – Po tylu miesiącach przerwy w zajęciach wychowania fizycznego dzieci bardzo potrzebują ruchu. Każda aktywność jest w tym przypadku na wagę złota. Stad pomysł dodatkowych zajęć. Mimo, że ich głównymi adresatami będą dzieci z klas 4 i 5, to zapraszam na nie także starszych. Dla nich będzie to okazja to rozruszania się, być może także pokochania lekkiej atletyki. Dla nas zaś może to być szansa odkrycia nowego bełchatowskiego talentu sportowego – mówi trener Mantyk. Zajęcia lekkoatletyczne w SP 12 prowadzone będą w środy i piątki między godz. 15:00 a 16:00.

 

AP

 

Na zajęcia lekkoatletyczne przyjść mogą także starsze dzieciNa zajęcia lekkoatletyczne przyjść mogą także starsze dzieci

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl