Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

 

"Akademia Bolka i Lolka", czyli PS nr 2 od 30 lat wychowuje nowe pokolenia bełchatowian"Akademia Bolka i Lolka", czyli PS nr 2 od 30 lat wychowuje nowe pokolenia bełchatowian

 

Przedszkole Samorządowe nr 2 obchodzi wyjątkową, bo 30 rocznicę swojego istnienia. Uroczysta akademia w popularnym „Bolku i Lolku” była doskonałą okazją nie tylko do wspomnień i podsumowań, ale także dobrej zabawy.


Jubileusz 30-lecia przedszkola to ważne wydarzenie nie tylko w życiu uczęszczających do niego dzieci i nauczycieli, ale także całego miasta. - Nasze przedszkole ma bogatą tradycję, swój klimat. Przez te trzydzieści lat wychowaliśmy kilka pokoleń bełchatowian, z czego jestem niezwykle dumna – podkreśla Małgorzata Brzostowska, dyrektor PS nr 2. To nie jedyny jubileusz obchodzony w tym roku przez placówkę. Dokładnie 20 lat temu, w 1999 roku przedszkole otrzymało imię „Akademia Bolka i Lolka”.


W uroczyste obchody jubileuszu zaangażowali się wszyscy nauczyciele, pracownicy placówki, rodzice i przede wszystkim dzieci. Przedszkolaki wspólnie z rodzicami wydali tomik wierszy opatrzony ilustracjami milusińskich, a część z nich została z dumą zaprezentowana podczas uroczystych obchodów w przedszkolu.


Zaproszeni goście nie szczędzili słów uznania, dziękując za wybitne osiągnięcia wychowawcze i dydaktyczne placówki. – „Bolek i Lolek” od samego początku należy do placówek, które uczą, bawią i wychowują nasze dzieci w duchu poszanowania wartości oraz w ciepłej i przyjaznej atmosferze, za co z serca dziękuję – mówi wiceprezydent Bełchatowa Łukasz Politański, który przekazał list gratulacyjny od prezydenta Bełchatowa Marioli Czechowskiej oraz czek na 2 tys. złotych.


„(…) Trzydziestolecie to piękny jubileusz. Przez te lata Wasza Placówka wypracowała własny styl, charakter i markę. Każdy rok wypełniony był pracą na rzecz tych najmniejszych, zaangażowaniem w ich rozwój intelektualny, emocjonalny i społeczny. Dziękuję za codzienny trud, ciekawe inicjatywy i wartościowe projekty, w centrum których zawsze stoi dziecko. Dyrekcji, Pracownikom, Rodzicom i Dzieciom życzę zdrowia, radości i wszelkiej pomyślności. (…)” – czytamy w liście gratulacyjnym.

 

Obecnie do Przedszkola Samorządowego nr 2 im. „Akademii Bolka i Lolka” uczęszcza 273 dzieci, które bawią się, uczą i wychowują w 12 oddziałach.

 

AP

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl