Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

 Miasto jak zawsze w sierpniu sprawdziło otoczenie miejskich szkół i przedszkoli Miasto jak zawsze w sierpniu sprawdziło otoczenie miejskich szkół i przedszkoli

 

W pobliżu miejskich szkół i przedszkoli jest bezpiecznie. Tak wynika z kontroli, jaką miasto - jak co roku - przeprowadziło wspólnie ze strażą miejską oraz policją. We wrześniu okolica placówek oświatowych będzie też częściej monitorowana przez strażników miejskich.


Przygotowania do nowego roku szkolnego w miejskich placówkach idą pełną parą. W większości szkołach i przedszkolach porządki, remonty, a także modernizacje dobiegają końca. Docierają już do nich także pierwsze podręczniki szkolne i ćwiczeniówki. Wszystko po to, by wraz z pierwszym dzwonkiem były one gotowe na powrót dzieci i młodzieży.

 

Wzorem poprzednich lat, i tym razem pracownicy Wydziałów Oświaty oraz Inżynierii i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Bełchatowa, strażnicy miejscy i policja przeprowadzili kontrolę wszystkich placówek, szczególnie pod kątem bezpieczeństwa. Sprawdzano oznakowanie ulic oraz przejść dla pieszych, czy jest ono prawidłowe i widoczne – zarówno dla dzieci, jak i kierowców.

 

- Już niedługo ruch w okolicach szkół będzie naprawdę duży. Dlatego też podobnie, jak w latach ubiegłych, z początkiem września zwiększymy ilość naszych patroli. Będziemy zwracać szczególną uwagę, czy dzieci, przechodzą w wyznaczonych do tego miejscach, czy nie przebiegają przez ulicę i nie wchodzą na pasy na czerwonym świetle. Przez pierwsze tygodnie września to będzie dla nas priorytet – podkreśla komendant bełchatowskiej Straży Miejskiej Piotr Barasiński.

 

Funkcjonariusze będą także przypominać o zasadach obowiązujących na zatokach postojowych K+R „Pocałuj i jedź” przy SP 1, SP 13 i SP 4. Zatoczki służą temu, aby dzieci mogły swobodnie i bezpiecznie wysiąść z samochodu i pójść do szkoły. Nie są to zaś dodatkowe miejsca parkingowe. Dlatego też można tam zatrzymać samochód jedynie na minutę.

 

Strażnicy będą też kontrolować, czy kierowcy nie parkują w niedozwolonych miejscach, przez co mogą utrudniać ruch w pobliżu placówek i stwarzać zagrożenia dla uczniów i przedszkolaków. Przypomną również o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym. - Nawet najmniejszy element odblaskowy na ubraniu bądź przy plecaku może sprawić, że nasze dzieci na ulicy będą lepiej widoczne. Rodzice, którzy zawożą swoje dzieci do szkół i przedszkoli powinni pamiętać o obowiązku przewożenia ich w fotelikach ochronnych lub specjalnych siedziskach oraz by wysadzać swoje pociechy od strony chodnika lub pobocza, a nie od strony jezdni – dodaje komendant Barasiński.

 

- Tak jak co roku robimy wszystko, by jak najlepiej przygotować nasze szkoły na nowy rok, by uczniowie mogli wrócić do bezpiecznych i dobrze przygotowanych szkół – mówi Łukasz Politański, wiceprezydent Bełchatowa.

 

AP

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2023

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl