Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

 Na nowym placu zabaw będą strefy dla dzieci młodszych i starszychNa nowym placu zabaw będą strefy dla dzieci młodszych i starszych

 

Tory przeszkód, huśtawki, piaskownica, karuzela i bujak - przedszkolaki z Trójki będą mieć nowy plac zabaw. Roboty rozpoczną się w najbliższych dniach, wszystko ma być gotowe na początku listopada. Na realizację zadania miasto pozyskało środki z Gminy Bełchatów.


Projekt przewiduje całkowitą przebudowę przedszkolnego placu zabaw. Istniejące wyposażenie i nawierzchni zostaną rozebrane, a ich miejsce zajmą nowe urządzenia zabawowe. Powstaną dwa osobne place – dla dzieci starszych i młodszych, a strefy te zostaną wydzielone niskim płotkiem.


W części dedykowanej najmłodszym przedszkolakom znajdzie się wielofunkcyjny zestaw zabawkowy w formie toru przeszkód i dwie podwójne huśtawki – jedna z bocianim gniazdem oraz druga typu „ważka”. Z kolei w miejscu, gdzie bawić się będą dzieci ze starszych grup, pojawi się piaskownica, a także zestaw zabawkowy w formie toru przeszkód, karuzela tarczowa z siedziskiem i bujak typu „kończynka”. Całości dopełnią elementy małej architektury, a konkretnie ławki z oparciem dla opiekunów i dzieci, kosze na śmieci oraz tablica z regulaminem.


Zgodnie z umową, którą miasto zawarło z wykonawcą, wszystko ma być gotowe w ciągu 4 miesięcy. Budowa placu zabaw w Integracyjnym Przedszkolu Samorządowym nr 3 kosztować będzie nieco ponad 270 tys. zł, a zadanie to dofinansowane zostało ze środków Gminy Bełchatów.


- Robimy wszystko, aby nasze placówki stale się rozwijały. Dlatego też w ramach możliwości, planów i środków finansowych, prowadzimy niezbędne remonty i modernizacje. Dzięki temu dzieci i młodzież mogą uczyć się i przebywać w coraz piękniejszych, bezpiecznych oraz doskonale wyposażonych szkołach i przedszkolach. Cieszę się, że na wiele z tych zadań pozyskujemy środki zewnętrzne, które odciążają miejski budżet i pozwalają zrealizować ważne z punktu widzenia edukacji naszych dzieci projekty – mówi Łukasz Politański, wiceprezydent Bełchatowa odpowiedzialny m.in. za oświatę.

 

AP

 

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl