Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

 

 Dodatkowe godziny lekcyjne, to realna pomoc dla uczniów  Dodatkowe godziny lekcyjne, to realna pomoc dla uczniów

Dodatkowe godziny przedmiotowe dla uczniów i psycholog w szkołach. Miasto wygospodarowało środki finansowe dla podległych placówek. Wszystko po to, by młodzieży, po trudnościach związanych ze zdalną nauką, łatwiej odnalazła się w szkolnej rzeczywistości.

 

Ubiegły rok dla uczniów był trudny. Obostrzenia związane z COVID -19 spowodowały konieczność wprowadzenia zdalnego nauczania. Nie wszyscy uczniowie poradzili sobie w tej nowej rzeczywistości. Nadrabianie ewentualnych zaległości z minionego roku szkolnego, umożliwi wprowadzenie do szkół dodatkowych godzin, głównie dla podstawowych przedmiotów takich jak: język polski, matematyka, historia czy biologia. Placówki same decydują, które  lekcje realizowane są w dodatkowym wymiarze, zgodnie z faktycznymi potrzebami uczniów.

 

Jednostki prowadzone przez miasto, włączając w to III LO oraz Niepubliczną Szkołę Podstawową, otrzymają na każdą z klas dodatkowo po 15 godzin lekcyjnych. W sumie na terenie miasta to ponad 2,5 tys. dodatkowych lekcji.

 

– Musimy pamiętać, że niemal cały poprzedni rok szkolny uczniowie spędzili w domach. Zdalne nauczanie w szkołach, choć prowadzone było sprawnie, bo mamy już w tym doświadczenie i odpowiednie narzędzia, nie zastąpi bezpośredniego kontaktu ucznia z nauczycielem – mówi wiceprezydent Łukasz Politański. - Dodatkowe godziny oraz zapewniony dostęp do psychologa, to realna pomoc skierowana do uczniów — podkreśla wiceprezydent Politański.


Miasto wygospodarowało pieniądze na zapewnienie w każdej z podległych placówek godzin dla psychologa. – Bardzo trudny dla młodych ludzi był fakt wielomiesięcznej izolacji i braku kontaktu z rówieśnikami czy aktywnego trybu życia. Nie wszystkie dzieci radzą sobie, chociażby z powrotem do szkół, czy ciągłym zagrożeniem związanym z koronawirusem. Rozmowa z psychologiem może wiele zdziałać, dlatego chcemy, by w każdej placówce był gabinet oferujący taka pomoc – dodaje wiceprezydent Politański.

KR

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl