Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

Oferta edukacyjna "Mickiewicza" cieszy się coraz większym zainteresowaniem bełchatowskiej młodzieżyOferta edukacyjna "Mickiewicza" cieszy się coraz większym zainteresowaniem bełchatowskiej młodzieży

 

Blisko 200 absolwentów gimnazjum i szkoły podstawowej zadeklarowało chęć kontynuowania nauki w III Liceum Ogólnokształcącym. W „Mickiewiczu” przygotowanych zostało blisko 180 miejsc w siedmiu klasach pierwszych - 4 po gimnazjum i 3 po podstawówce. Dyrekcja placówki rozważa możliwość utworzenia dodatkowego oddziału dla uczniów po gimnazjum – tak, aby wszyscy chętni zostali przyjęci.


Od września dotychczasowy Samorządowy Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Adama Mickiewicza przekształci się w czteroletnie III Liceum Ogólnokształcące. Co ważne, absolwenci gimnazjów będą w nim realizować program liceum trzyletniego. Jak podkreśla wicedyrektor szkoły, Małgorzata Załęczna, „Mickiewicz” dobrze przygotował się na przyjęcie tzw. podwójnego rocznika. - Dla tegorocznych absolwentów gimnazjum przygotowaliśmy cztery klasy pierwsze, zaś dla absolwentów szkół podstawowych - trzy. Uczniowie do wyboru mieli interesujące profile, w tym takie, których nie spotka się w żadnej innej szkole. Otworzyliśmy m.in. klasę sportową (piłkarską) z sekcją dziewcząt oraz integracyjną klasę psychologiczno-społeczną – mówi wicedyrektor Załęczna.


Oferta placówki okazała się na tyle atrakcyjna, że chęć kontynuowania nauki w popularnym „Mickiewiczu” zadeklarowało 104 absolwentów gimnazjum i 69 osób, które ukończyły ośmioletnią szkołę podstawową. Do tego należy doliczyć blisko 30 uczniów, którzy w procesie rekrutacji III LO oznaczyli jako szkołę drugiego wyboru. Dla porównania dodajmy, że w roku ubiegłym na przygotowane 92 miejsca przyjętych zostało 80 absolwentów.


- Cieszymy się, że nasza oferta edukacyjna cieszy się coraz większym zainteresowaniem i uznaniem bełchatowskiej młodzieży – zdolnej, pełnej pasji i chęci poszerzania swoich horyzontów. Na wszystkich czekamy z otwartymi ramionami, dlatego też rozważamy uruchomienie dodatkowego, piątego oddziału dla absolwentów gimnazjum, najprawdopodobniej klasy psychologiczno-społecznej – dodaje wicedyrektor Załęczna.


We wtorek, 16 lipca ogłoszone zostały listy uczniów zakwalifikowanych do przyjęcia do wszystkich szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych. Zgodnie z harmonogramem naboru przez najbliższych kilka dni, czyli do środy 24 lipca, będą potwierdzać chęć podjęcia nauki w konkretnej placówce. Ostateczne listy osób przyjętych zostaną ogłoszone dzień później, czyli w czwartek, 25 lipca.

 

AP

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl