Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

W Publicznym Gimnazjum nr 5 rozbrzmiały patriotyczne pieśni. W ten sposób młodzież uczciła Święto Niepodległości i wróciła pamięcią do wydarzeń z tamtych lat.

 

Szkolny Konkurs Piosenki Patriotycznej to już tradycja w Publicznym Gimnazjum nr 5. Każdego roku organizowany jest on w listopadzie, a dokładnie w okolicy Święta Niepodległości. Tym razem pieśni patriotyczne rozbrzmiały w „piątce” 8 listopada. W konkursie wystartowały wszystkie klas. Spośród nich najlepszy okazał się zespół z III b, który zaprezentował piosenkę „Kto dziś upomni się o pamięć”. Drugie miejsce za wykonanie utworu „Partyzant” przypadło klasie II d. Z kolei na trzecim uplasowali się uczniowie śpiewający pieśń „Niepodległość”, czyli klasa III d. Podczas konkursu młodzi wykonawcy zaśpiewali powszechnie znane piosenki o tematyce patriotycznej, a także te nieco już zapomniane utwory. Młodzież zapoznała się też z genezą każdej z nich, poznając tym samym ważne wydarzenia z tamtego okresu. To wszystko sprawiło, że pamięć dawnych czasów Polski ożyła i stała się bohaterką tego koncertu.

 

 

Autor, zamieściła: AD-A

Fot. PG nr 5

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl