Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

60lecie SP3 9248


Licznie zaproszeni goście, przemówienia, gratulacje i życzenia, występy artystyczne - tak w największym skrócie opisać można jubileusz 60-lecia Szkoły Podstawowej nr 3 w Bełchatowie im. Żołnierzy POW. Podczas uroczystości, które odbyły się w piątek, 23 listopada, odsłonięto również pamiątkową tablicę.

 


Jubileusz 60-lecia to uroczystość wyjątkowa. Na ten dzień czekała i sumiennie się do niego przygotowywała cała społeczność szkolna. W piątek, 23 listopada, do podstawówki przy ul. Sienkiewicza przybyło wielu gości, wśród nich emerytowani dyrektorzy, nauczyciele oraz absolwenci i ich rodzice, a także władze samorządowe, dyrektorzy bełchatowskich szkół, przedstawiciele instytucji kultury, którzy nie szczędzili słów uznania. Były gratulacje, kwiaty, podarunki i życzenia.


Powinszowania na ręce wicedyrektor Emilii Załęcznej przekazała Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa. - Szkoła Podstawowa nr 3 od wielu lat kształci młodych bełchatowian, czerpiąc z bogatych doświadczeń i tradycji. Dziękuję kadrze pedagogicznej za profesjonalne przekazywanie wiedzy i wychowywanie w duchu poszanowania wartości, a szkolnej społeczności za budowanie przyjaznej i inspirującej atmosfery - czytamy w liście gratulacyjnym od prezydent Czechowskiej.

 

Z kolei Łukasz Politański, wiceprezydent miasta, i absolwent Szkoły Podstawowej nr 3, powiedział podczas uroczystej akademii, że szkoła to nie tylko budynek, to przede wszystkim  ludzie. Odsłaniając pamiątkową tablicę, podkreślił, że 60-lecie to piękny jubileusz. Przez sześć dekad w murach trójki uczyło się i wychowywało wiele pokoleń młodych ludzi, pracowało wielu wybitnych nauczycieli i pedagogów. Sześćdziesiąt lat to niezliczona liczba sukcesów - tych małych i wielkich, setki wspomnień, wspólnych i indywidualnych historii. - „Trójka” zawsze wychowywała, uczyła i wypuszczała w świat absolwentów, którzy byli dobrymi mieszkańcami i obywatelami naszego państwa – podsumował wiceprezydent Politański.

 


Wśród wielu gości byli też emerytowani dyrektorzy. Anna Chojnacka, dzieląc się wspomnieniami z 18 lat sprawowania funkcji dyrektora SP nr 3, podkreśliła, że „Trójka” zawsze błyszczała jak oszlifowany diament.  Uroczystą akademię uświetnił występ nie tylko obecnych uczniów, ale również absolwentów. Uwadze młodych artystów nie umknął żaden szczegół z 60 lat funkcjonowania szkoły. W przygotowania zaangażowali się wszyscy uczniowie i nauczyciele szkoły. Efekty ich pracy można było podziwiać także na specjalnie na tę okoliczność przygotowanej wystawie. Nie zabrakło oczywiście jubileuszowego tortu, przy którym z rozrzewnieniem wspominano dawne czasy. Każdy mógł też wpisać się do pamiątkowej księgi.

 


Przez 60 lat istnienia szkoły wydarzyło się wiele. Był to ważny czas dla uczniów, rodziców i pracowników szkoły. Jako jedna z pierwszych szkół podstawowych w mieście „Trójka” odegrała istotną rolę w bełchatowskim szkolnictwie. O tym, co najważniejsze przypomniała wicedyrektor Emila Załęczna.


Szkoła Podstawowa nr 3 w Bełchatowie, nosząca pierwotnie imię Karola Świerczewskiego, powstała 1 lutego 1958 roku i mieściła się przy obecnej ul. Lecha i Marii Kaczyńskich. Placówką kierowała osoba niezwykła, pełna energii i samozaparcia - Maria Rak. W pierwszym roku funkcjonowania szkoły pod okiem 10 nauczycieli naukę pobierało 263 uczniów. W 1972 roku szkołę przeniesiono do budynku przy ul. Targowej 20. Z każdym rokiem uczniów przybywało, dlatego też już w roku 1978 szkoła ponownie zmieniła swą siedzibę i do dziś mieści się w budynku przy ul. Sienkiewicza 25. W 1994 roku zgodnie z decyzją uczniów i nauczycieli szkoła zyskała nowego patrona – Żołnierzy Polskiej Organizacji Wojskowej.

 


Dziś Szkoła Podstawowa nr 3 w Bełchatowie sprawnie realizuje program edukacyjno-wychowawczy na miarę XXI wieku. Obecnie nad 750 uczniami opiekę sprawuje 72 nauczycieli. Z okazji wyjątkowego jubileuszu Szkoła Podstawowa nr 3 otrzymała od miasta czek na 5 tys. złotych.

 

Fotogaleria z uroczystości 35-lecia SP 3


KZB

 

60lecie SP3 9213

 

60lecie SP3 9235

 

60lecie SP3 9378

 

 

 

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl