Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Szkoła Podstawowa nr 8 obchodzi jubileusz 35-lecia

 

Szkoła Podstawowa nr 8 im. Jana Brzechwy obchodzi jubileusz 35-lecia. Na szkolnej auli odbyła się oficjalna uroczystość, na którą zaproszono władze miasta, przedstawiciela kuratorium oświaty, byłych dyrektorów, nauczycieli, absolwentów i przyjaciół szkoły. Była to doskonała okazja do wspomnień, gratulacji i podsumowań. Odsłonięto także pamiątkową tablicę.


Jubileusz 35-lecia szkoły to wydarzenie ważne nie tylko w życiu uczniów i nauczycieli, ale także całej bełchatowskiej oświaty.  - Nasza szkoła jest nie tylko nieodzowną częścią lokalnej rzeczywistości, jest również częścią naszego życia. Chciałabym, aby o szkole, którą kieruję mówiono, że jest nastawiona na ucznia, że wspiera i wzbogaca uczenie się oraz że tworzy społeczność dydaktyczną – mówi Maria Łazuga, dyrektor SP 8. - W „ósemce” zawsze najważniejszy był uczeń, jej duszą nauczyciel, a dumą absolwenci – dodaje dyrektor.

W uroczyste obchody jubileuszu włączyli się wszyscy nauczyciele i pracownicy placówki, a także rodzice. Podczas uroczystości zaproszeni goście nie szczędzili słów uznania i podziękowań za wybitne osiągnięcia dydaktyczne i wychowawcze placówki. - Kształcenie jest niezwykle ważne w życiu młodego człowieka. „Ósemka” od samego początku nie tylko uczy, ale i wychowuje, tworząc przy tym wyjątkową atmosferę tolerancji i współpracy - mówi Łukasz Politański, wiceprezydent Bełchatowa.

Warto w tym miejscu przypomnieć, że to właśnie Szkoła Podstawowa nr 8 jest pierwszą w Bełchatowie, w której utworzono oddziały integracyjne. Miało to miejsce w 1992 roku i od tego momentu w szkole dzieci zdrowe uczą się wspólnie z niepełnosprawnymi kolegami. - Klasy integracyjne dają możliwość przeżywania wieku szkolnego w zróżnicowanej grupie społecznej, z bogactwem nowych sytuacji i doświadczeń. Pełnosprawni uczniowie, dzięki obecności uczniów z niepełnosprawnościami, uczą się bezinteresownej pomocy, są bardziej tolerancyjnie i wrażliwi na potrzeby innych ludzi – dodaje dyrektor Łazuga.

Z okazji wyjątkowego jubileuszu, Szkoła Podstawowa nr 8 otrzymała od miasta czek na 2,5 tysiąca złotych. Podczas uroczystych obchodów w szkole odsłonięta została tablica upamiętniająca 35 lat działalności placówki.

Szkoła Podstawowa nr 8 na os. Dolnośląskim istnieje od 1983 roku, uroczyste oddanie budynku miało miejsce 3 października. Pierwszym dyrektorek był Feliks Cłapa.  17 marca 1987 roku patronem szkoły został Jan Brzechwa, wówczas placówką kierował już Wacław Kosik. W następnym roku szkolnym dyrektorem została Janina Lewandowska, która zarządzała szkołą do 1992 roku, kiedy to zastąpiła ją Henryka Parchatko. Początkowo w szkole im. Jana Brzechwy uczyły się dzieci z klas I – III, w ciągu kilkunastu lat placóka przeobraziła się w pełną szkołę podstawową. W latach 2007 – 2017 dyrektorem szkoły była Honorata Kwaśniewska, a obecnie funkcję tę pełni Maria Łazuga.

Obecnie do Szkoły Podstawowej nr 8 uczęszcza 699 dzieci (658 w klasach I – VIII oraz 41 w oddziałach „zerowych”), które uczą się w 34 oddziałach. Placówka zatrudnia 76 nauczycieli.   

 

AP

  
 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl