Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

43 nauczycieli miejskich szkół i przedszkoli odebrało nagrody

 

Czterdziestu trzech nauczycieli i pedagogów z miejskich szkół i przedszkoli zostało nagrodzonych z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Podczas uroczystej gali w Gigantach Mocy pogratulowano także awansów nauczycielom, którzy uzyskali kolejny stopień awansu zawodowego.


758 nauczycieli (w tym 123 w przedszkolach),304 pracowników administracji i obsługi (w tym 103 w przedszkolach) oraz 5444 uczniów i 1385 przedszkolaków – tak w liczbach wygląda bełchatowska oświata. - To społeczność, która każdego dnia buduje tożsamość, tradycję i atmosferę miejskich szkół – mówi prezydent Bełchatowa, Mariola Czechowska i dodaje, że to dzięki codziennej pracy bełchatowskich nauczycieli, uczniowie otrzymują cenną wiedzę i umiejętności niezbędne w dorosłym życiu.

Za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktycznej i wychowawczej nagrodę Prezydenta Miasta Bełchatowa w wysokości 2,5 tys. złotych odebrało czterdziestu trzech nauczycieli i pedagogów. Uhonorowani zostali nauczyciele, którzy na swoim koncie  mają szczególne osiągnięcia w pracy dydaktyczno – wychowawczej i wysokie wyniki nauczania. Mogą się oni także poszczycić wieloma sukcesami swoich uczniów w konkursach i olimpiadach oraz kreatywnością i stosowaniem nowatorskich form czy metod pracy, które motywują uczniów do działania, pogłębiania wiedzy i twórczego.  Wśród wyróżnionych znalazło się dwudziestu dziewięciu nauczycieli z miejskich podstawówek oraz dziewięciu nauczycieli z przedszkoli samorządowych. Poza tym nagrodzeni zostali dyrektorzy trzech szkół i dwóch przedszkoli.

Dzień Edukacji Narodowej był także okazją  aby przedstawić nauczycieli, którzy za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania młodego pokolenia zostali uhonorowani Medalami za długoletnią służbę (dwóch nauczycieli) oraz Medalami Komisji Edukacji Narodowej (dwóch nauczycieli). Jedną nagrodę  za wybitną pracę dydaktyczną – wychowawczą  przyznał także Łódzki Kurator Oświaty.

W ubiegłym roku szkolnym, dwunastu nauczycieli z miejskich szkół i przedszkoli w wyniku postępowania egzaminacyjnego uzyskało kolejny stopień awansu zawodowego (nauczyciela dyplomowanego), natomiast  piętnastu uzyskało stopień nauczyciela mianowanego i to właśnie oni złożyli uroczyste ślubowanie.

Miejskie obchody Dnia Edukacji Narodowej  zakończył koncert „Jest taki kraj” w wykonaniu zespołów: „Cztery nutki” ze Szkoły Podstawowej nr 4, „Cantabile” działającego przy Miejskim Centrum Kultury i chóru nauczycieli „Bagatela”. Wspólnie z nimi występowali również uczniowie i nauczyciele z bełchatowskich szkół oraz przyjaciele „czwórki”.


Dzień Edukacji Narodowej obchodzony jest 14 października, w rocznicę powstania w 1773 r. Komisji Edukacji Narodowej - pierwszego w Europie ministerstwa oświaty - która zajęła się reformowaniem szkolnictwa w Polsce. Dzień Edukacji Narodowej wprowadzono w 1982 r., w miejsce obchodzonego wcześniej Dnia Nauczyciela.

 

Fotorelacja z Miejskich Obchodów Dnia Edukacji Narodowej

 

AP

 

 

 

15 nauczycieli złożyło ślubowanie

 

Koncert "Jest taki kraj" przygotowali uczniowie i nauczyciele bełchatowskich szkół

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl