Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

 

Przedszkole Samorządowe nr 6 ma nowego dyrektora

 

Od września Przedszkole Samorządowe nr 6 będzie mieć nowego dyrektora. Przez pięć najbliższych lat szkolnych będzie nim Iwona Skrzypińska, nauczyciel z blisko trzydziestoletnim stażem. Dotychczasowa dyrektor „szóstki” przechodzi zaś na emeryturę.

 

Do tej pory nowa dyrektor była nauczycielem języka polskiego w Szkole Podstawowej nr 12. Doświadczenie zdobywała jednak na różnych szczeblach edukacji. – Zawodowo realizuję się od 28 lat. W tym czasie pracowałam zarówno z najmłodszymi dziećmi, jak i tymi z najstarszych klas – mówi Iwona Skrzypińska. – Zaczynałam jako nauczyciel w zerówce, później prowadziłam klasy I-III, byłam też kierownikiem świetlicy i nauczycielem języka polskiego w oddziałach IV-VI. A miniony rok szkolny to między innymi wychowawstwo w klasie VII – dodaje Skrzypińska.  

 

Obowiązki dyrektora Przedszkola Samorządowego nr 6 Iwona Skrzypińska będzie pełnić od września przez pięć najbliższych lat szkolnych, czyli do sierpnia 2023 roku. Tak wynika z aktu powierzenia, który 28 sierpnia przekazała dyrektorce prezydent Mariola Czechowska. – Dziękuję, że podjęła się pani tak trudnego zadania. Jednocześnie życzę, aby praca na nowym stanowisku dostarczała licznych wyzwań, których realizacja będzie źródłem satysfakcji zarówno zawodowej, jak i osobistej – powiedziała podczas spotkania Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa.

 

Pierwsze plany na rozwój i funkcjonowania „szóstki” nowa dyrektor już ma. Prezentowała je jeszcze w kwietniu przed komisją konkursową. – Pomysłów mam sporo i będę chciała wprowadzać je powoli, ale systematycznie. Na pewno chciałabym wdrożyć nowe programy edukacyjne a także organizować dla dzieci wiele ciekawych przedsięwzięć, które pozwolą im jeszcze lepiej poznawać otoczenie – podsumowuje Iwona Skrzypińska, która jednocześnie podkreśla, że w swojej pracy przede wszystkim kieruje się życzliwością, szacunkiem i otwartością.

 

W kwietniu miasto rozstrzygnęło też dwa inne konkursy – na dyrektora Przedszkola Samorządowego nr 5 oraz Przedszkola Samorządowego nr 8. Zarówno w „piątce” jak i „ósemce” nie będzie zmian na tym stanowisku. To znaczy przez kolejnych pięć lat PS nr 5 będzie zawiadywać Mirosława Grzybek, zaś „Bajkowym Zakątkiem” Renata Karczewska.

 

 

AD-A

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl