Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

Trwa nrekruracja na nowy rok akademicki 2018/2019Już po raz czwarty w Bełchatowie rusza Uniwersytet Pierwszego Wieku. Rekrutacja na nowy rok akademicki 2018/2019 trwa do końca września. Mali studenci do wyboru mają dwa kierunki -  filologię polską z dziennikarstwem lub historię Polski z archeologią.


Uniwersytet Pierwszego Wieku ogłasza nabór na rok akademicki 2018/2019. Dzieci w wieku od 7 do 10 lat studiować będą na dwóch kierunkach humanistycznych. Podobnie jak w latach poprzednich mogą wybrać filologię polską z dziennikarstwem lub nowo otwartą historię Polski z archeologią. Warunkiem przyjęcia jest poprawne wypełnienie formularza zgłoszeniowego oraz oświadczenia dotyczącego przetwarzania danych osobowych i wykorzystania wizerunku, dostarczenie dwóch zdjęć legitymacyjnych oraz wniesienie opłaty w wysokości 30 zł. Zapisy prowadzone są do końca września 2018 roku. O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń. Szczegóły, regulamin oraz karty zgłoszeniowe znaleźć można na stronach internetowych Muzeum Regionalnego w Bełchatowie oraz Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Bełchatowie:

 

     
Druki dostępne są także w formie papierowej w obu placówkach.

Uniwersytet Pierwszego Wieku powstał we współpracy Urzędu Miasta Bełchatowa z Uniwersytetem Jana Kochanowskiego w Kielcach filia w PiotrkowiDzieci w wieku 7-10 lat mogą zostać studentamie Trybunalskim. Program obejmuje zajęcia o charakterze akademickim z elementami działań artystycznych i ogólnorozwojowych. Zajęcia składają się z części teoretycznej (prezentacji multimedialnej lub gawędy) oraz warsztatowej, podczas której studenci praktycznie utrwalają wcześniej zdobytą wiedzę. Nadrzędnym celem Uniwersytetu jest uczyć przez zabawę. Forma zarówno wykładów, jak i ćwiczeń jest zawsze przemyślana i atrakcyjna. Zajęcia prowadzone są przez wykładowców z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach filia w Piotrkowie Trybunalskim, a także pracowników Muzeum Regionalnego oraz Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Bełchatowie. Odbywają się one w obu bełchatowskich placówkach.

Żacy otrzymują legitymacje studenckie, tradycyjne indeksy, biorą udział w uroczystej inauguracji roku akademickiego, balu międzysemestralnym i juwenaliach. Ważnym punktem programu są wycieczki. Dotychczas studenci Uniwersytetu Pierwszego wieku odwiedzili m.in. Dziennik Łódzki, Teatr Lalek Arlekin w Łodzi, TVP3, Fabrykę Bombek Szkło-Dekor w Piotrkowie Trybunalskim, kuźnię w Bełchatowie.

Rok akademicki 2017/2018 ukończyło 47 studentów. Prezydent Miasta Bełchatowa Mariola Czechowska, z której inicjatywy powstała uczelnia, podkreśla, że cieszy ją rozwój młodych bełchatowian, którzy z radością przychodzą na zajęcia. - Zależy nam, aby nauka połączona była z rozwijaniem pasji, ale także z dobrą zabawą. Chcemy najmłodszym przekazać nie tylko wiedzę historyczną czy z zakresu filologii polskiej oraz dziennikarstwa, ale także zasady funkcjonowania wyższych uczelni – dodaje prezydent Mariola Czechowska.

 

KZB

 

Zapisy trwają do końca września

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl