Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

Serduszka dla bł. Jana Pawła II od dzieci z przedszkoliTrwają IX Bełchatowskie Dni Papieskie. W obchody wydarzenia włączyły się także dzieci z miejskich przedszkoli.

 

16 października, przedszkolaki spotkały się pod pomnikiem bł. Jana Pawła II, gdzie złożyły kwiaty oraz przygotowane przez siebie papierowe serduszka. Maluchy wysłuchały także krótkiego opowiadania o Papieżu Polaku, które przygotował dla nich ksiądz dziekan Zbigniew Zgoda.

 

 

Prezydent Miasta Bełchatowa oraz Parafie Rzymsko-Katolickie Dekanatu Bełchatowskiego zapraszają wszystkich mieszkańców na kolejne wydarzenia związane z IX Bełchatowskimi Dniami Papieskimi. W sobotę, 19 października w parafii NMP Nieustającej Pomocy (przy ul. ks. J. Popiełuszki 9) odbędzie się Msza Św. w intencji Ojczyzny i Ludzi Pracy.  Nabożeństwo rozpocznie się o godz. 18:00, zaś tuż przed nim - ok. godz. 17:45 zaplanowano złożenie kwiatów pod tablicą pamiątkową. Tego samego dnia - o godz. 19:30 w parafii Farnej (ul. Kościuszki 2) bełchatowianie będą mieć okazję, aby obejrzeć spektakl pt. „Miłość jest najważniejsza” z udziałem aktora Jerzego Zelnika oraz Krzysztofa Kamińskiego (recytacja) i Michała Lorenca (muzyka). Wstęp wolny. 

 

W niedzielę, 20 października Organizatorzy zapraszają do kościoła pw. Narodzenia NMP (ul. Kościuszki 2), gdzie o godz. 12:00 odbędzie się Msza Św. w intencji bełchatowian przez wstawiennictwo bł. Jana Pawła II. O godz. 17:00 w kinie "Kultura" zaplanowano projekcję filmu "Cristiada", zaś o godz. 21:00 Apel Jasnogórski przy pomniku bł. Jana Pawła II.  22 października, o godz. 18:00 w kościele pw. Miłosierdzia Bożego (os. Binków) odbędzie się Msza Św. pod przewodnictwem ks. biskupa Ireneusza Pękalskiego z wprowadzeniem relikwii Papieża Polaka.

 

Nie zabraknie także tradycyjnego kiermaszu kremówek papieskich, który tym razem odbędzie się w niedzielę, 20 października w godz. 10:00-16:00 (ul. Kościuszki 2 przy Dzwonnicy). Szczegółowy harmonogram IX Bełchatowskich Dni Papieskich można znaleźć TUTAJ

 

 

Autor, zamieściła: AD-A

 

 

Na zdjęciach przedszkolaki z "piątki" i "czwórki"

 

{gallery Galeria serduszka JP II|Serduszka dla bł. Jana Pawła II od dzieci}

Aktualności

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl