Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

Konkurs pontyfikat św. Jana Pawła IIPonad trzydziestu uczniów ze szkół podstawowych wystartowało w konkursie „Pontyfikat świętego Jana Pawła II”, który 15 czerwca odbył się już po raz piętnasty. Najlepiej poradziła sobie drużyna z SP w Łękińsku. I to właśnie ona zajęła pierwsze miejsce.

 

Na trzyosobowe zespoły czekało kilka zadań. Sprawdzały one wiedzę na temat życia i pontyfikatu św. Jana Pawła II, ale też kreatywności i umiejętności artystyczne. Dzieci m.in. rozwiązywały test, krzyżówki, rebusy. Wcześniej przygotowały prezentacje o pielgrzymkach papieża do Polski, zaś w dniu konkursu je referowały.

 

– Cieszę się, że tak wiele osób wzięło udział w konkursie – powiedziała podczas otwarcia Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa, która tradycyjnie objęła konkurs honorowym patronatem . – To budujące, że chcecie zdobywać i pogłębiać swoją wiedzę na temat Papieża Polaka, który jest postacią szczególną i wybitną. Tegoroczna edycja jest szczególna – 40 lat temu Karol Wojtyła został wybrany na papieża.

 

Za każde zadanie zespoły otrzymywały punkty, co zdecydowało o końcowym wyniku. Spośród jedenastu zespołów najlepiej poradziła sobie drużyna ze Szkoły Podstawowej w Łękińsku. Drugie miejsce na podium przypadło Szkole Podstawowej nr 9, zaś trzecie Szkole Podstawowej nr 1. Nagrody powędrowały nie tylko do zwycięzców, ale wszystkich uczestników. Organizatorzy – Szkoła Podstawowa nr 5 i parafia pw. Wszystkich Świętych w Grocholicach oraz współorganizatorzy: Szkoła Podstawowa nr 13 podziękowali również katechetkom i siostrom, które przygotowały dzieci. Drużyny, które zajęły trzy pierwsze miejsca zwycięskie upominki odebrały podczas uroczystej mszy św., która została oprawiona 17 czerwca przez księdza arcybiskupa Władysława Ziółka. 

 

Zanim uczniowie spotkali się w Sali Herbowej bełchatowskiego magistratu, wzięli udział we mszy św., której przewodniczył biskup Marek Marczak. Nabożeństwo odbyło się w parafii pw. Wszystkich Świętych w Grocholicach. Konkurs, podobnie jak w latach poprzednich i tym razem był jednym z wydarzeń towarzyszących Dniu Patrona Miasta św. Jana Pawła II. 

Rodzinne świętowanie na Dniu Patrona Miasta 

 

 

AD-A

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl