Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

Pasowanie na ucznia w bełchatowskich podstawówkachWielki dzień uczniów klas pierwszych. Maluchy złożyły uroczyste ślubowanie i oficjalnie dołączyły do grona uczniów.

 

Pierwszoklasiści z trzech bełchatowskich podstawówek - nr 1, nr 5 i nr 8 zostali przyjęci do grona uczniów. W każdej ze szkół uroczysty apel, którego najważniejszym punktem było pasowanie na ucznia odbył się 14 października - w Dzień Edukacji Narodowej. Na ten szczególny moment pierwszoklasiści czekali z niecierpliwością. Oznacza on bowiem oficjalne przyjęcie najmłodszych uczniów do społeczności szkolnej.

 

W każdej ze szkół  uroczysty apel rozpoczął się od części artystycznej. Była ona okazją do tego, by najmłodsi uczniowie pochwalili się swoimi talentami. Pierwszoklasiści recytowali wiersze, śpiewali, a także tańczyli. Po programie artystycznym odbyła się część  oficjalna. Jej punktem kulminacyjnym było ślubowanie, które na sztandar szkoły złożyli przedstawiciele wszystkich klas pierwszych. Po ślubowaniu dyrektorzy szkół oraz wychowawcy poszczególnych klas dokonali pasowania na uczniów. Dzieci ślubowały sumiennie wywiązywać się z uczniowskich obowiązków i przynosi swoim szkołom dumę.

 

Uroczyste ślubowania odbędą się także w pozostałych bełchatowskich podstawówkach. 15 października do grona uczniów dołączą pierwszaki z   SP nr 4 , 17 października z  ZSP nr 9, 18 października z SP nr 13. Na 8 listopada pasowanie na ucznia zostało zaplanowane  nr 3, zaś 15 listopada w SP nr 12.

 

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć ze ślubowania w Szkole Podstawowej nr 1.

 

Autor, zamieściła: AD-A

 


 

 

 

 

 

 

 

 

Aktualności

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl