Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

Jubileusz I LO w BełchatowieI Liceum Ogólnokształcące w Bełchatowie obchodziło 65-lecie. Główne uroczystości jubileuszowe odbyły się 12 października br.

 

Obchody rocznicowe były okazją do wspomnień i refleksji. Historia liceum swym początkiem sięga pierwszych lat po II wojnie światowej. Przez 65 lat istnienia szkoły szkolne mury placówki opuściło ponad 7 tysięcy uczniów. Jubileusz stał się okazją do spotkania zarówno absolwentów, nauczycieli obecnych oraz emerytowanych, a także osób zaprzyjaźnionych z placówką. W ramach uroczystości zaprezentowana została m.in. wystawa pokazująca historyczne i współczesne zdjęcia szkoły oraz działalności artystyczna uczniów. Nie zabrakło także okolicznościowego tortu.  

 

Jubileusz I Liceum Ogólnokształcącego w Bełchatowie był okazją do złożenia życzeń i podziękowań. Wyrazy uznania dla całej społeczności szkolnej za kształtowanie wizerunku szkoły przekazał Prezydent Miasta Bełchatowa, Marek Chrzanowski: „Liceum im. Władysława Broniewskiego zajmuje ważne miejsce na mapie edukacyjnej Miasta. Trwała pozycja i autorytet szkoły to powód do dumy i satysfakcji. Dzięki niezwykłemu zaangażowaniu Dyrekcji, Nauczycieli oraz Rodziców jest ona jednym z najlepszych liceów ogólnokształcących w Bełchatowie. Absolwenci tej szkoły są cenieni i szanowani, a ich ambitne dokonania stały się źródłem satysfakcji wielu pedagogów”. W imieniu władz samorządowych Miasta Bełchatowa list gratulacyjny oraz okolicznościową tabliczkę na ręce dyrekcji I LO przekazała Beata Kwiecińska - Pintos, Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta.

 

Autor: AR

Zamieściła: AD-A

Aktualności

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl