Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

Absolwenci III LO piszą maturęMaturzyści rozpoczęli egzaminacyjny maraton. 4 maja język polski, 7 maja matematyka na poziomie podstawowym, a w kolejne dni język obcy i wybrane przedmioty. Przez cały maj maturzyści będą sprawdzać swoją wiedzę.

 

Maturalny sprawdzian pisze prawie 80 tegorocznych absolwentów z III LO im., które jest jedyną szkołą ponadgimnazjalną prowadzoną przez miasto. W pierwszej kolejności absolwenci „Mickiewicza”, podobnie jak ich koledzy w całym kraju, zmierzyli się z językiem polskim. Najpierw z 180-minutowym testem na poziomie podstawowym. Później, osoby które zadeklarowały taką chęć, egzamin rozszerzony.

 

Licealiści z "Mickieiwcza" odberali świadectwa 

 

Po weekendzie ruszą pisemne sprawdziany z kolejnych obowiązkowych przedmiotów. 7 maja maturzyści napiszą podstawową maturę z matematyki, 8 maja język angielski, który był najczęściej wybieranym wśród zdających. Później przewidziane są testy z przedmiotów do wyboru. Każdy maturzysta musiał wybrać co najmniej jeden, a maksimum sześć. Centralna Komisja Edukacyjna podaje, że najwięcej bo 3,6 proc. maturzystów będzie zdawać aż cztery przedmioty do wyboru. Wśród nich m.in. matematyka, geografia, chemia, fizyka, biologia, historia, wiedza o społeczeństwie, historia sztuki czy muzyki.

 

Aby mieć maturę w kieszeni każdy abiturient musi jeszcze zdać egzaminy ustne. Pierwsze rozpoczną się 9 maja. Wyniki matur uczniowie poznają 3 czerwca. Będą one podane w procentach. Aby otrzymać świadectwo dojrzałości trzeba uzyskać co najmniej 30 proc. punktów z każdego obowiązkowego przedmiotu.

 

W czerwcu – od 4 do 20 będzie przeprowadzona sesja dodatkowa – dla zdających, którzy z udokumentowanych przyczyn ‎zdrowotnych lub losowych nie mogli przystąpić do egzaminu w maju. Z kolei 21 i 22 sierpnia planowane są poprawki matury 2018. 

 

 

 

 

AD-A

 

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl