Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

Trzecioklasiści z III LO odebrali świadectwa szkolne. SZSO nr 2, czyli popularnego Mickiewicza ukończyło właśnie 88 uczniów. Większość z nich po majowym weekendzie zmierzy się z egzaminami maturalnymi.

 

Była uroczysta akademia, wręczenie świadectw, pożegnania. 27 kwietnia maturzyści z III Liceum Ogólnokształcącego po raz ostatni zasiedli w swoich szkolnych ławkach, aby odebrać świadectwa ukończenia szkoły. Cenzurki trafiły do 88 abiturientów. Większość z nich 4 maja napisze pierwszy z maturalnych egzaminów – jeden z ważniejszych życiowych sprawdzianów.

 

Powodzenia w dalszej życiowej drodze, a także „połamania piór” na maturze życzyła abiturientom Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa. – Jestem przekonana, że czas poświęcony na naukę i wysiłek włożony w przygotowania do egzaminów zaowocują życiowymi sukcesami. Będą również kluczem do otwierania drzwi przyszłości. Życzę Wam trafnych i mądrych wyborów, a także realizacji Waszych pasji i zainteresowań. Aby to, co trudne, przychodziło Wam z łatwością, a to, co z pozoru niewykonalne, okazywało się tylko drobną przeszkodą do osiągnięcia zamierzonych celów. Niech towarzyszą Wam odwaga, pogoda ducha i optymizm oraz radość z podążania nową, dorosłą drogą – napisała w liście gratulacyjnym do maturzystów prezydent Mariola Czechowska.

 

Absolwenci Mickiewicza pożegnali się nie tylko z nauczycielami, ale również ze swoimi młodszymi kolegami. Na pamiątkę uczniowie niższych klas otrzymali od nich długopisy.

 

III LO jest jedyną szkołą ponadgimnazjalną prowadzona przez miasto i wraz z gimnazjum należy do Samorządowego Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2. Matura rozpocznie się 4 maja tradycyjnie egzaminem z języka polskiego. Dzień później maturzyści zmierzą się z matematyką. Egzaminy maturalne potrwają w tym roku do 24 maja.

 

AD-A

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl