Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

Prawie 1400 maluchów będzie korzystać z miejskich przedszkoli od nowego roku szkolnego. Miejsca znajdą w nich wszyscy bełchatowianie w wieku 3-6 lat, którzy wzięli udział w rekrutacji. W sumie od września ma działać 61 oddziałów. Będą do nich uczęszczać maluchy w wieku od 2,5 do 6 lat.

 

W tym roku miasto wcześniej niż zwykle przeprowadziło nabór do publicznych przedszkoli. Wszystko po to, aby jak najszybciej wiedzieć czy potrzebne są dodatkowe oddziały. Ostatecznie do miejskich placówek zostało przyjętych ponad 860 maluchów, które już korzystają z opieki przedszkolnej i dokładnie 538 nowych przedszkolaków.

 

– Wyniki rekrutacji pokazały, że nasze zaplecze jest wystarczające. To znaczy jesteśmy w stanie zapewnić miejsce w przedszkolu wszystkim dzieciom, które są w wieku przedszkolnym, mieszkają na terenie Bełchatowa i wzięły udział w naborze – mówi Łukasz Politański, wiceprezydent Bełchatowa. Zaznacza także, że w przypadku niewielkiej grupy osób, bo 22 dzieciaków magistrat zaproponował miejsce w innych placówkach. Głównie w Przedszkolu Samorządowym nr 9 na os. Dolnośląskim oraz w Przedszkolu Samorządowym nr 2, ale w nowych oddziałach, jakie działają w budynku Szkoły Podstawowej nr 13 przy ul. Słowackiego.

 

W sumie miejsca w publicznych przedszkolach nie znalazło 18 maluchów, w tym 7 bełchatowian w wieku 2,5 lat. Jednak niewykluczone, że i one wkrótce zostaną przyjęte. – Rodzice musza monitorować sytuację. Zdarzają się bowiem przypadki, że mimo wcześniejszych deklaracji, ktoś rezygnuje ze swojego miejsca. Wtedy jest możliwość, by przyjąć kolejne dziecko – tłumaczy Elwira Antońska, Dyrektor Wydziału Oświaty w Urzędzie Miasta Bełchatowa.

 

Zainteresowanie publicznym przedszkolami rośnie z roku na rok. Dlatego miasto sukcesywnie tworzy dodatkowe oddziały. W ostatnim czasie powstało ich w sumie sześć. Na os. Przytorze, czyli wspomniane już wcześniej grupy w Przedszkolu Samorządowym nr 2, które zostały uruchomione przy Szkole Podstawowej nr 13, na os Binków – w Przedszkolu Samorządowym nr 6 z lokalizacją w Szkole Podstawowej nr 12 oraz na os. Dolnośląskim w Przedszkolu Samorządowym nr 9 wchodzącym w skład Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 9. – Ogromnie nas cieszy, że rodzice obdarzają swoim zaufaniem nasze placówki. Wspólnie z ich dyrektorami oraz pracownikami dokładamy wszelkich starań, aby nasze przedszkola zapewniały małym bełchatowianom, jak najlepsze warunki i opiekę – podsumowuje wiceprezydent Łukasz Politański.

 

Warto przypomnieć, że do dyspozycji małych bełchatowian są również oddziały wychowania przedszkolnego w szkołach podstawowych. Pamiętajmy też, że ponad tysiącem miejsc dysponują placówki niepubliczne, które są dotowane przez miejski samorząd

 

AD-A

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl