Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

Przedstawienie ekologiczne dla uczniowNietypową lekcję ekologii przygotowało dla dzieci miasto. Czwarto- i piątoklasiści spotkali się w Gigantach Mocy, by wspólnie obejrzeć spektakl „Zielona afera, czyli ostatnie śledztwo inspektora Zgrozy”. Bajka była pełna humoru i zabawnych sytuacji, ale przede wszystkim uczyła, jak dbać o środowisko i dlaczego jest to tak ważne.

 

Fabuła spektaklu jest tak napisana, by w prosty sposób przekazać najmłodszym podstawowe zasady dbania o przyrodę. Dzięki śledztwu, które uczniowie prowadzą wspólnie z inspektorem Zgrozą, dowiadują się, że za stan naszego środowiska, a także powietrza i wody odpowiadają sami ludzie. Aktorzy starali się również pokazać młodym widzom problemy, jakie stwarzamy nie szanując przyrody. Korzystając  z zabawnych anegdot, satyry i krzywego zwierciadła uświadomili uczniom, że każdy z nas - bez znaczenia na wiek – jest częścią przyrody i powinien o nią dbać.   

 

– Uczyć można na różne sposoby, także przez zabawę. Stąd pomyśleliśmy, że taki spektakl będzie dla uczniów świetną nauką – mówi Łukasz Politański, wiceprezydent Bełchatowa, który dodaje, że termin widowiska również jest nieprzypadkowy. – Pierwszy dzień kalendarzowej wiosny, to doskonały moment, aby przypomnieć wszystkim, że trzeba dbać o naszą przyrodę, bowiem mamy ją tylko jedną – dodaje wiceprezydent. Dla każdego ucznia wstęp na przedstawienie był bezpłatny. Wszystkie koszty związane z jego organizacją wziął na siebie magistrat.

 

To kolejne ekologiczne przedsięwzięcie, jakie miasto przeprowadziło w ostatnim czasie. W lutym odbyła się miejska akcja „Stop smog. Oddech dla Bełchatowa", podczas które przekonywano do proekologicznych zachowań i wspólnego dbania o czyste powietrze. Na tym nie koniec. We wszystkich klasach pierwszych szkół podstawowych spółka PEC i magistrat przeprowadzili lekcje ciepła. W ich trakcie dzieci nie tylko uczyły się, jak powstaje ciepło, ale również jak dbać o środowisko. Warto tez dodać, że trzy publiczne przedszkola realizują w swoich placówkach projekty ekologiczne dofinansowane z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

 

 

 

Czytaj:

 

- Przeciw smogowi na miejskiej akcji

 

- Pierwszaki biorą lekcje ciepła z PEC

 

- Projekt ekologiczny w PS nr 1

 

- Projekt ekologiczny w PS nr 2

 

- Projekt ekologiczny w PS nr 8

 

Przedstawienie ekologiczne dla uczniow

Przedstawienie ekologiczne dla uczniow

Przedstawienie ekologiczne dla uczniow

 

AD-A

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl