Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

O nowoczesnych trendach w szkolnictwie, a także jak uczyć za pomocą aplikacji mobilnych i innych technologii rozmawiano w Gigantach Mocy. Konferencja „Innowacje w edukacji – Trendy 2018” to pierwsze tego typu przedsięwzięcie w Bełchatowie. Nauczyciele i nie tylko mieli okazję, aby w jednym miejscu wysłuchać kilku prelegentów, a także wziąć udział w specjalnie przygotowanych warsztatach.

 

To pierwsze tego typu przedsięwzięcie w PGE Gigantach Mocy. Konferencję, która odbyła się w piątek, 9 marca wspólnie zorganizowali: Miejskie Centrum Kultury i miasto. Z zaproszenia skorzystało prawie stu nauczycieli i nie tylko. A było warto, bowiem wśród prelegentów znalazło się wielu znawców tematu. Ze swoimi wykładami m.in. wystąpiła Anna Grąbczewska - prezes Fundacji Uniwersytet Dzieci, która na co dzień wspiera merytorycznie nauczycieli oraz od 2007 roku organizuje działalność pierwszego, największego, bo działającego w 30 uczelniach wyższych w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu i Olsztynie - uniwersytetu dzieci, Anna Sowińska - doświadczoną nauczycielkę i metodyczkę, autorkę programów edukacyjnych, podręczników i pomocy dydaktycznych, terapeutkę i animatorkę pedagogiki zabawy czy Monika Wiśniewska - dyrektor toruńskiego centrum nauki, działającego pod nazwą Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, jednocześnie sekretarz Porozumienia SPiN Społeczeństwo i Nauka, zrzeszającego centra nauki i ośrodki edukacji nieformalnej w całej Polsce. O nowych technologiach podczas konferencji opowiedzili m.in.:  Filip Żyro - redaktor serwisu Technologie.ngo.pl oraz Patryk Betcher z Fundacji  Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego oraz Sylwia Żółkiewska- wielbicielka i propagatorka aplikacji mobilnych.

 

Oprócz wykładów organizatorzy konferencji przygotowali też warsztaty. Pierwsze z nich były poświęcone metodzie design thinking, czyli coraz bardziej popularnej technice tworzenia innowacji. Uczestnicy spotkania nie tylko dowiedzieli się co to takiego, ale także jak ją stosować w dydaktyce. O tajnikach design thinking  opowiedzieli wykładowczynie Politechniki Łódzkiej: Dorota Bociąga i Anna Laska-Leśniewicz. Będzie też coś dla amatorów robotyki i kodowania. Trener robotyki – Grzegorz Troszyński, który zresztą od lat współpracuje z Gigantami Mocy, poprowadzi warsztaty „Co robot robi w szkole?”. Uczestnicy tego spotkania uczyli się m.in. o zastosowaniu robotów edukacyjnych mBot i środowiska Scratch w nauce programowania w klasach IV-VII.

 

 

AD-A

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl